Fast Facts

Affiliation Medium of Instruction Eligibility Courses Offered
Approved by WHO and IMED. English. Study of Chinese language compulsory in the 1st year which can be extended. Passing of the HSK (Chinese) is mandatory. 10+2 or equivalent with PCB and minimum 55% in each subject. Admission will be based on the highest credentials and admissions test (NEET)/interview Degree Conferred as: MBBS
Duration : 5 years Studies and 1 year Internship. Internship may be done either in the university or in the home country.
Spacious and comfortable dormitories provided on a Twin Sharing basis, A/C, TV, Telephone, Internet & Attached Bath etc. Shops are located inside the campus. Nutritious and hygienically prepared food available in the college. Professionally run Indian Kitchen prepares excellent food at moderate prices. All vegetables available in India are also available in China.
Guangzhou a city located in the south eastern part of China has pleasant moderate climate which resembles with most of the cities in India.
Summer
Max: 34° C Min: 24° C
Winter
Max: 26° C Min: 17° C
Located at the foot of the picturesque Baiyun mountains, it covers an area of nearly one million square meters filled with lush greenery.
Address:1838 Guangzhou N Ave, Baiyun, Guangzhou, Guangdong, P R China.

Overview

Over the years, Nanfang(Southern) Medical University as a top destination for studying MBBS in China. It is one of the premier medical Universities of the Peoples Republic of China. The University functions under the aegis of the provincial government of Guangdong and is listed with the World Health Organisation and International Medical Education Directory (IMED). It is also enlisted with the National Medical Commission, which is now the apex governing body in the domain of medicine, in India.

Southern Medical University is a rich haven for research and development in medicine and is naturally much-favoured by International students, especially those from India who wish to study MBBS abroad.

This University offers courses in Clinical Medicine at the Bachelors and Masters levels, in Western medicine, traditional Chinese medicine, economics and medical-related fields. Students are also taught English (for Chinese students) and Mandarin Chinese (for foreign students) at the basic level.

Southern Medical University owns 5 state-level key academic disciplines and another six approved by the State Administration of Traditional Chinese Medicine. Doing MBBS from the Southern Medical University can be a rewarding experience because its clinical medicine as an academic discipline has been ranked among the top 1% of the worldwide universities by ESI. Therefore, for international students, an MBBS degree from China is quite a viable option.

Southern Medical University offers internal MBBS programs for the students who are looking to study medicine in foreign countries. The course duration is of 6 years including a one-year mandatory internship.

The hostel facilities at the Southern Medical University are quite advanced, with fully furnished rooms, a quiet study environment and nice recreation centers adding value to overseas stay. The University provides a guarantee of accommodation placement services to all international students who receive an academic offer. The University has been conferred the ‘first-class garden-like’ university award because of trees and flowers that embellish the campuses all through a year.

Infrastructure

Campus

The Southern Medical University is located at the foot of the picturesque Baiyun mountains in Guangzhou.

The University has 2 affiliated hospitals – Nanfung Hospital and hujiang Hospital, with over 2500 hospital beds.

With time, the University has developed 300 new techniques in procedures such as diagnosis and treatment with endoscopy, diagnosis and treatment with cardiovascular intervention and hematodialysis.

The Nanfung Hospital founded during China’s War of Liberation is a comprehensive, modernised hospital with sophisticated equipment, latest medical techniques, beautiful surroundings and quality service.

More than 300 specialists and professors are engaged at the 50 medical departments under the University’s administartion.

Academic

The University possesses a highly experienced faculty. At present, working on campus are 11,000 staff, of whom 700 are professors and associate professors and more than 80 supervisors of doctoral candidates.

More than 100 experts at the University hold the standing membership in the military or national institutions and 4 in International academic institutions.

Scientific Research

The University attaches strong importance to the integration of Science, Engineering and Medicine, which is why a thick international traffic of students converges on it. The University’s book centre has a compilation of 1 million volumes as well as 2,300 Chinese and foreign periodicals.

In the 8th Five-Year Plan, the University has undertaken more than 400 key projects for the World Health Organisation. It has close ties with many premier institutions of the US, the UK, Japan, France, Australia. Students from 10 countries are now going through their learning paces at the University which walks that extra mile to fulfill their dreams of completing their MBBS degree in China.

Admission

Program

International MBBS Program

Medium

The medium of instruction is English.

Duration

5 years of studies and 1 year of internship, which may be done either at the university or in the respective home countries of students.

Eligibility

10+2 with Physics, Chemistry, and Biology. Admission will be based on high school credentials and the NEET scorecard.

Fees Structure

Estimate of Expenses for 2021 Batch For International MBBS Program Southern Medical University, P R China

Successful Doctors

SL Name State Country Batch
1 Nishant Prashant Kayande Maharashtra India 2005
2 Abhisek Mukherjee West Bengal India 2005
3 Aditya Sharma Assam India 2005
4 Agamani Mandal West Bengal India 2005
5 Aitihya Chakraborty West Bengal India 2005
6 Akash das Assam India 2005
7 Akshay Shivam Jayaswal West Bengal India 2005
8 Amit Kanti Biswas West Bengal India 2005
9 Anil Yap Sohtun Meghalaya India 2005
10 Anindya Kumar De West Bengal India 2005
11 Ankur Rawat New Delhi India 2005
12 Ann Grace Prasad Karnataka India 2005
13 Anupam Das Assam India 2005
14 Anusha Vendhoti Andhra Pradesh India 2005
15 Anustup Paul West Bengal India 2005
16 Aparajita Kumar Jharkhand India 2005
17 Archita Gupta West Bengal India 2005
18 Arkapal Bandyopadhyay West Bengal India 2005
19 Arpita Majumdar West Bengal India 2005
20 Arun Sharma Punjab India 2005
21 Ashish Kumar Jain Odisha India 2005
22 Atanu Pramanik West Bengal India 2005
23 Badona Brahma Assam India 2005
24 Balu. Anusha Andhra Pradesh India 2005
25 Bobin Philip Babu Kerala India 2005
26 Chinglen Takhellambam Manipur India 2005
27 Darpanarayan Hazra West Bengal India 2005
28 Debalina Bose West Bengal India 2005
29 Dhananjoy Roy New Delhi India 2005
30 Dhanita Goel Andhra Pradesh India 2005
31 Dhanya Menon Madhya Pradesh India 2005
32 Digvijay Krishnarao Shinde Maharashtra India 2005
33 Dinanta Modak West Bengal India 2005
34 Dipanjan Roy West Bengal India 2005
35 Divya Sri Andhra Pradesh India 2005
36 Dulam Pradeep Andhra Pradesh India 2005
37 Edla Sai Krishnapriya Andhra Pradesh India 2005
38 G.Lokesh Andhra Pradesh India 2005
39 Gore Kaivalya Anantkumar Maharashtra India 2005
40 Indrajit Gupta West Bengal India 2005
41 Ishita Bhowmick West Bengal India 2005
42 Jeremiah Kharshiing Warbah Meghalaya India 2005
43 Jigyasha Shroff West Bengal India 2005
44 K.Leela Prathyusha Andhra Pradesh India 2005
45 K.Venkataramana.Reddy Andhra Pradesh India 2005
46 Kambampati Srikala Andhra Pradesh India 2005
47 Kayande Nishant Prashant Maharashtra India 2005
48 Kirthi.N.Rao Andhra Pradesh India 2005
49 Krishna Girish A Andhra Pradesh India 2005
50 Krishnendu Bikash Maiti West Bengal India 2005
51 Lakiewdor Wanrap Meghalaya India 2005
52 Lavanya.V Andhra Pradesh India 2005
53 M.V.Roopesh Andhra Pradesh India 2005
54 Manasa Allu Andhra Pradesh India 2005
55 Mendoza Leslie Napolean Maharashtra India 2005
56 Moumita Roy Chowdhury(Parrey) West Bengal India 2005
57 Muduganti Venkat Harin Reddy Andhra Pradesh India 2005
58 Mulka Anoosha Andhra Pradesh India 2005
59 Mungara Karthik Reddy Andhra Pradesh India 2005
60 Murakonda Venkat Ram Reddy Andhra Pradesh India 2005
61 N.Simple Santi Odisha India 2005
62 Namrata Maity West Bengal India 2005
63 Nara Keerthi Andhra Pradesh India 2005
64 Naragoni Sindhu Andhra Pradesh India 2005
65 Neha Shilpi West Bengal India 2005
66 Nisal Swapnil Rajesh Maharashtra India 2005
67 Noah Augustine Rodrigues Jharkhand India 2005
68 P.Padmaja. Arugolnu Andhra Pradesh India 2005
69 Pakeerugari Meena Andhra Pradesh India 2005
70 Palepu Sarika Andhra Pradesh India 2005
71 Pandya Varun Jitendra Gujarat India 2005
72 Pendota Sindu Andhra Pradesh India 2005
73 Percia.S.Marbaxiang Meghalaya India 2005
74 Poloju Parameshwari Andhra Pradesh India 2005
75 Prathik.K Andhra Pradesh India 2005
76 Puja Lakhotia West Bengal India 2005
77 R.Karthik( Rangu) Andhra Pradesh India 2005
78 Rajesh Kumar Thota Andhra Pradesh India 2005
79 Rajesh M.S Karnataka India 2005
80 Rapolu Anil Kumar Andhra Pradesh India 2005
81 Ratnashree Biswas West Bengal India 2005
82 Razal M. Sherif Kerala India 2005
83 Rikta Rakesh Mohan Maharashtra India 2005
84 Rohit Kumar Sengar Jharkhand India 2005
85 Rupanita Biswal Odisha India 2005
86 S.Vikranth Andhra Pradesh India 2005
87 Sandip Pramanik West Bengal India 2005
88 Sangeet Komal Punjab India 2005
89 Sangram Shivajirao Rajale Maharashtra India 2005
90 Sarah Jacob Kerala India 2005
91 Sarangam Karunya Andhra Pradesh India 2005
92 Sayantani Das West Bengal India 2005
93 Shaheen Bin Hameed M Kerala India 2005
94 Shaik Wasim Akram Ahmed Andhra Pradesh India 2005
95 Shaikh Atik Badshah Maharashtra India 2005
96 Shandar Alam West Bengal India 2005
97 Shivani Agarwal Karnataka India 2005
98 Shrinita Thakur Andhra Pradesh India 2005
99 Shweta Rakesh Mohan Maharashtra India 2005
100 Siva Karteek Reddy.G Andhra Pradesh India 2005
101 Sourav Dey West Bengal India 2005
102 Suchetana Bhattacharya West Bengal India 2005
103 Sudeshna Pal West Bengal India 2005
104 Sushant Kumar Rout Kerala India 2005
105 Swagata Patra Bihar India 2005
106 Takhellambam Trishna Manipur India 2005
107 Tania Sinha Roy Chowdhury West Bengal India 2005
108 Thangella Prashanth Kumar Andhra Pradesh India 2005
109 Tiaas Sanyal West Bengal India 2005
110 Urvashi Sitani West Bengal India 2005
111 Vadiyala Rajesh Reddy Andhra Pradesh India 2005
112 Venichetty Nagaraju Andhra Pradesh India 2005
113 Vineela Panthagani Andhra Pradesh India 2005
114 Wilanika Meery Bamon Meghalaya India 2005
115 Xavier Thomas Kerala India 2005
116 Hara Gobinda Phookanr Assam India 2005

SL Name State Country Batch
1 Mrinalini Chowdhury West Bengal India 2006
2 Vamseedhar Reddy Chapparapu Andhra Pradesh India 2006
3 Nikhil Bharatbhai Patel Gujarat India 2006
4 Prerana Baruah Assam India 2006
5 Jitendra Sri Phani Teja Kovvuri Andhra Pradesh India 2006
6 Neeha Shalini Gangaraju Andhra Pradesh India 2006
7 Harika Venishetty Andhra Pradesh India 2006
8 Soham Datta West Bengal India 2006
9 Dilip Prasad Deshmukh Maharashtra India 2006
10 Goutham Reddy Poreddy Andhra Pradesh India 2006
11 Pattabhi Rama Rao Errabelly Andhra Pradesh India 2006
12 Shalini Goldar Uttar Pradesh India 2006
13 Sayan Mitra West Bengal India 2006
14 Vamsi Krishna Gunnam Andhra Pradesh India 2006
15 Sudipta Sardar West Bengal India 2006
16 Lavanya G S Karnataka India 2006
17 Vajja Nagaraju Andhra Pradesh India 2006
18 MD Shah Alam West Bengal India 2006
19 Pallab Mondal West Bengal India 2006
20 Sagar Kumar Hembram Odisha India 2006
21 Sumit Sehgal Uttar Pradesh India 2006
22 Jaykumar Thakar Gujarat India 2006
23 Manisha Raghunath Rao Auradkar Maharashtra India 2006
24 Biswadeep Sarkar West Bengal India 2006
25 Sanjeeva Reddy Poondra Andhra Pradesh India 2006
26 Jugal Rajesh Gada Maharashtra India 2006
27 Malaya Kumar Mishra Odisha India 2006
28 Purabi Patgiri Assam India 2006
29 Neha Nishipadma Patnaik Odisha India 2006
30 Abhey Saxena Delhi India 2006
31 Abdul Rahman M H Tamil Nadu India 2006
32 Sandeep Kumar M Andhra Pradesh India 2006
33 Bhaskar Jyoti Neog Assam India 2006
34 Chetan Reddy Gouru Maharashtra India 2006
35 Navjit Kaur Kalsi Andhra Pradesh India 2006
36 Swapnil Jashwantbhai Patel Gujarat India 2006
37 Chaitasy Pratik Mehta Gujarat India 2006
38 Katam Reddy Lakshmi Sireesha Andhra Pradesh India 2006
39 Vishal Kaundal Himachal Pradesh India 2006
40 Boppanapally Rajesh Reddy Andhra Pradesh India 2006
41 Balakrishnan T Tamil Nadu India 2006
42 Arikatla Uma Chand Andhra Pradesh India 2006
43 Bondili Harsha Vardhan Singh Andhra Pradesh India 2006
44 Koti Nagi Reddy Raya Andhra Pradesh India 2006
45 Martandam Venkatesh Andhra Pradesh India 2006
46 Palli Ramakrishna Valle Andhra Pradesh India 2006
47 Venu Gopal Thatikonda Andhra Pradesh India 2006

SL Name State Country Batch
1 Tanushree Chatterjee Jharkhand India 2007
2 Vikram Shee West Bengal India 2007
3 Debayan Acharyya West Bengal India 2007
4 Angvito Zhimomi Nagaland India 2007
5 Ravali Kondaveeti Andhra Pradesh India 2007
6 Sarath Chandra Katari Andhra Pradesh India 2007
7 Keerthiga Narayana Swamy Tamil Nadu India 2007
8 Krishna Priya Tavva Andhra Pradesh India 2007
9 Karen Kanthi Kancherla Andhra Pradesh India 2007
10 Ashok Reddy Bandi Andhra Pradesh India 2007
11 Lloyd Devassy Panjikaran Kerala India 2007
12 Abhesinh Mansengji Chauhan Gujarat India 2007
13 Dinesh Kumar Piraji Chauhan Gujarat India 2007
14 Hirabhai Mansengji Chauhan Gujarat India 2007
15 Shalini Sachan Uttar Pradesh India 2007
16 Preethi Rajsri Anandhan Tamil Nadu India 2007
17 Vibhuti Mahesh Joshi Jharkhand India 2007
18 Sherin Jose Kerala India 2007
19 Santhi Lakshmi Mulaka Andhra Pradesh India 2007
20 Ashwathy Ponnayyan Joshua Kerala India 2007
21 Anju Ramaswamy Kerala India 2007
22 Bipin Kumar Bihar India 2007
23 Bhavana Rallabhandi Andhra Pradesh India 2007
24 Tulika Singh Bihar India 2007
25 Mounika Reddy Rami Reddy Andhra Pradesh India 2007
26 Satyen Verma Uttar Pradesh India 2007
27 Yogitha Chowdary Koneru Andhra Pradesh India 2007
28 Jinsu Sara Alex Kerala India 2007
29 Gayathri Rayavarapu Andhra Pradesh India 2007
30 Harini Vakulabharanam Karnataka India 2007
31 Shanan Mahal Uttar Pradesh India 2007
32 Kaili Swu Nagaland India 2007
33 Praveen Kumar Gandham Andhra Pradesh India 2007
34 Shikha Bihar India 2007
35 Sushma Mallampati Andhra Pradesh India 2007
36 Amardeep Singh Uttar Pradesh India 2007
37 Veena Pampari Andhra Pradesh India 2007
38 M Tova Chishi Nagaland India 2007
39 Vidyasagar Peddabbu Andhra Pradesh India 2007
40 Sarath Kumar Kandapu Andhra Pradesh India 2007
41 Tejasvi Tirupathi Andhra Pradesh India 2007
42 Nagarjuna Doppalapudi Andhra Pradesh India 2007
43 Yogaswi Kalam Andhra Pradesh India 2007
44 Bharat Reddy Naru Andhra Pradesh India 2007
45 Sivaharika Rayudu Andhra Pradesh India 2007
46 Girish Babu Neelakantan Andhra Pradesh India 2007
47 Vamsi Priyanka Kanumuri Andhra Pradesh India 2007
48 Srujana Mothkoor Andhra Pradesh India 2007
49 Md Eftekhar Assam India 2007
50 Sailaja Duddumpudi Andhra Pradesh India 2007
51 Purbasha Barman West Bengal India 2007
52 Ajeenckya P Chavaan Maharashtra India 2007
53 Sharon Aylmer Lamare Rymbai Meghalaya India 2007
54 Halmi Ialambeitlang Rymbai Kharpran Meghalaya India 2007
55 Jason Lyngdoh Meghalaya India 2007
56 Elizabeth Roy Ankitha Kerala India 2007
57 Akanksha Singh Uttar Pradesh India 2007
58 Sirisha Bollineni Andhra Pradesh India 2007
59 Siva Adapa Andhra Pradesh India 2007
60 Shilpa Sundaraj Tamil Nadu India 2007
61 Sridhar Arumugarm Tamil Nadu India 2007
62 Gaurav Movalia Gujarat India 2007
63 Merin Jerome T Kerala India 2007
64 Vaishna Shankar Moollyattil Kerala India 2007
65 Soheb Iqbalbhai Mahida Gujarat India 2007
66 Kavitha Bharathamani Tamil Nadu India 2007
67 Vijeya Chandhar Tamil Nadu India 2007
68 Dheeraj Chinnam Andhra Pradesh India 2007
69 Devratsinh Parmar Gujarat India 2007
70 Feba Mariam Mathew Kerala India 2007
71 Jhanani Sundara Vadivel Tamil Nadu India 2007
72 Bemma Konthoujam Manipur India 2007
73 Piyush Jamdade Maharashtra India 2007
74 Chandan Kumar Bihar India 2007
75 Kalyan Ganesan Andhra Pradesh India 2007
76 Abelasha Murugavelu Tamil Nadu India 2007
77 Suresh Yerramsetti Andhra Pradesh India 2007
78 Arsha Asok Kerala India 2007

SL Name State Country Batch
1 Ropfuleno Peseyie Nagaland India 2008
2 Varun Raj P Z Kerala India 2008
3 Saralin Kharkrang Meghalaya India 2008
4 Akarshit Gupta Uttar Pradesh India 2008
5 Ashish Kumar Gupta Uttar Pradesh India 2008
6 Faiz Ahamad Uttar Pradesh India 2008
7 Ankur Singh Uttar Pradesh India 2008
8 Jeremaiah Johnson Warbah Meghalaya India 2008
9 Shri Prasanth Bhaskaran Tamil Nadu India 2008
10 Debabrata Roy West Bengal India 2008
11 Heirtami Replease Shylla Meghalaya India 2008

SL Name State Country Batch
1 Sounak Ghosh West Bengal India 2009
2 Rohitashwa Kumar Bihar India 2009
3 Siva Prasad Arja Andhra Pradesh India 2009
4 Himaja Uppuluru Andhra Pradesh India 2009
5 Mritunjai Pathak Uttar Pradesh India 2009
6 Raj Kamal Rabidas Jharkhand India 2009
7 Pooja Pandey Uttar Pradesh India 2009
8 Sadhana Vishwakarma Uttar Pradesh India 2009
9 Sekh Ajijur Rahaman West Bengal India 2009
10 Sadhna Vishwakarma Uttar Pradesh India 2009
11 Anupam Dhar West Bengal India 2009
12 Vaibhav Chaturvedi Uttar Pradesh India 2009
13 Utkarsh Yadav Uttar Pradesh India 2009
14 Vineet Surendra Singh Uttar Pradesh India 2009
15 Arghya Guha Thakurta West Bengal India 2009
16 Nutan Saha West Bengal India 2009
17 Shraddha Goswami West Bengal India 2009
18 Anoop Sivakumar Kerala India 2009
19 Sayeef Mohammad West Bengal India 2009
20 Nellie Vida Marbaniang Meghalaya India 2009
21 Shashank Verma Uttar Pradesh India 2009
22 Blessina Nissi Thangaraj Tamil Nadu India 2009
23 Ragavi Rajarethinam Tamil Nadu India 2009
24 Fellisha Marwein Meghalaya India 2009
25 Kashif Agaz Uttar Pradesh India 2009
26 Stephen Arun Francis Xavier Tamil Nadu India 2009
27 Hasibur Zaman Haque West Bengal India 2009
28 Temjenkaba Raphael Longkumer Nagaland India 2009
29 Rio Mohapatra Nagaland India 2009
30 Krishna Kanth Konuru Andhra Pradesh India 2009
31 Shankar Motamarri Andhra Pradesh India 2009
32 Venkata Naga Karthik Duggirala Andhra Pradesh India 2009
33 Vishnu Mohanan Pillai Kerala India 2009
34 Dolcy Makri Meghalaya India 2009
35 Basima Beegam Pannikkoden Kerala India 2009

SL Name State Country Batch
1 Vikas Gupta Uttar Pradesh India 2010
2 Jamal Ahmad Uttar Pradesh India 2010
3 Deepika Singh Uttar Pradesh India 2010
4 Shewta Deveidi Uttar Pradesh India 2010
5 Chandra Mauli Mishra Uttar Pradesh India 2010
6 Tanu Varshney Uttar Pradesh India 2010
7 Rishab Pandey Uttar Pradesh India 2010
8 Govind Mishra Uttar Pradesh India 2010
9 Muthu Singaram Ramanathan Tamil Nadu India 2010
10 Amutham Sri Rekha Neediarasan Tamil Nadu India 2010
11 Arvind Ganapathirayar Palanivelu Tamil Nadu India 2010
12 Rituparna Jana West Bengal India 2010
13 Pick Ling Marinette Leong West Bengal India 2010
14 Sanchali Chakraborty West Bengal India 2010
15 Mahak Arora Uttar Pradesh India 2010
16 Timirbaran Maity West Bengal India 2010
17 Heta Tusharchandra Jani Gujarat India 2010
18 Nowraj Alam Choudhury Assam India 2010
19 Dhivya Bharathi Karunakaran Tamil Nadu India 2010
20 Umesh Chandra Yadav Uttar Pradesh India 2010
21 Nazrul Hasan Uttar Pradesh India 2010
22 Sumit Singh Uttar Pradesh India 2010
23 Deepak Eragam Andhra Pradesh India 2010
24 Janmioo Khyriem Meghalaya India 2010
25 Meyinungsang Longkumer Nagaland India 2010
26 Manish Kumar Yadav Uttar Pradesh India 2010
27 Gaurav Sharma New Delhi India 2010
28 Milap Kamal Singh Jhajj Uttar Pradesh India 2010
29 Swata Mishra Odisha India 2010
30 Anshu Dash Odisha India 2010
31 Chandra Mohan Sowrirajan Tamil Nadu India 2010
32 Piyali Sarkar West Bengal India 2010
33 Mrutyunjay Odisha India 2010
34 Asfak Ullah Ansari Uttar Pradesh India 2010
35 Amandeep Singh West Bengal India 2010
36 Neha Singh Uttar Pradesh India 2010
37 Athiena Rose Malini Samuel Raj Tamil Nadu India 2010
38 Agalya Govindasamy Vasuki Tamil Nadu India 2010
39 Faster Lyngdoh Meghalaya India 2010
40 Sheick Abdullah Kamaludeen Tamil Nadu India 2010
41 Smiti Rekha Lenka Odisha India 2010
42 Arpit Tripathi Uttarakhand India 2010

SL Name State Country Batch
1 Mohammad Gufran Uttar Pradesh India 2011
2 Simantini Ghosh West Bengal India 2011
3 Chinnaraj Govindarasu Tamil Nadu India 2011
4 Aspa Mourya Madhya Pradesh India 2011
5 Rangeet Bagchi West Bengal India 2011
6 Shiwani Sharma Uttar Pradesh India 2011
7 Jugal Deka Assam India 2011
8 Antim Uttar Pradesh India 2011
9 Ripunjay Pathak Uttar Pradesh India 2011
10 Antra Burman West Bengal India 2011
11 Avinash Kumar Bihar India 2011
12 Renu Singh Uttar Pradesh India 2011
13 Snigdhangshu Datta West Bengal India 2011
14 Parth Asthana Uttar Pradesh India 2011
15 Khushi Singh Uttar Pradesh India 2011
16 Seenu Ayyakkannu Tamil Nadu India 2011
17 Megha Dey West Bengal India 2011
18 Noahyesuraj Cornelius Tamil Nadu India 2011
19 Deepika Singh Haryana India 2011
20 Shubhendr Pratap Singh Uttar Pradesh India 2011
21 Mohammad Irfan Ahmad Uttar Pradesh India 2011
22 Deepanka Kalita Assam India 2011
23 Amrit Singh Punjab India 2011
24 Armaan Juneja Punjab India 2011
25 Manbhashisha Kharbithai Meghalaya India 2011
26 Oiendrila Sarkar West Bengal India 2011
27 Nikhil Rai Uttar Pradesh India 2011
28 Ashish Mishra Uttar Pradesh India 2011
29 Dilipkumar Chandidan Charan Gujarat India 2011
30 Divya Prasad Haryana India 2011
31 Senthil Kumar Subramanian Tamil Nadu India 2011
32 Kiran Kumar Ganpatlal Joshi Gujarat India 2011
33 Amit Kumar Pandey Uttar Pradesh India 2011
34 Seema Gogoi Assam India 2011
35 Kriti Singh Uttar Pradesh India 2011
36 Sisinti Subham Kumar Patra Odisha India 2011
37 Amit Kumar Uttar Pradesh India 2011
38 Vikrambhai Harsengabhai Chauhan Gujarat India 2011
39 Sujay Mandal West Bengal India 2011
40 Sudarsan Mahanta Odisha India 2011
41 Ayushee Prakash Uttar Pradesh India 2011
42 Marionette Kharbangar Meghalaya India 2011
43 Pratasmruti Samantaray Odisha India 2011
44 Sethubathi Karnan Tamil Nadu India 2011
45 Sindhuja Gunasekaran Tamil Nadu India 2011
46 Prabhuram Khemajibhai Vaghela Gujarat India 2011
47 Saquib Jawed West Bengal India 2011
48 Shashank Bajpai Uttar Pradesh India 2011
49 Abhaya Pratap Shahi Uttar Pradesh India 2011
50 Sai Sandeep Reddy Gaddam Andhra Pradesh India 2011
51 Monica Das Odisha India 2011
SL Name State Country Batch
1 Samim Mondal West Bengal India 2012
2 Akash Kumar Ray West Bengal India 2012
3 Karthika.S.Pillai Kerala India 2012
4 Smarika Bhatt Uttar Pradesh India 2012
5 Nirvin Bali Haryana India 2012
6 Anisha Kundu West Bengal India 2012
7 Hina Faizi Uttar Pradesh India 2012
8 Md Mahtab Alam West Bengal India 2012
9 Ansh Sharma Uttar Pradesh India 2012
10 Brijesh Arvindbhai Koshiya Gujarat India 2012
11 Mandava Yaswanth Andhra Pradesh India 2012
12 Venkatesh Nama Andhra Pradesh India 2012
13 Surabhi Srivastava Uttar Pradesh India 2012
14 Sabil Dilshad Kerala India 2012
15 Kokila Rajan Tamil Nadu India 2012
16 Hemanth Maddiboina Andhra Pradesh India 2012
17 Mohammad Salman Uttar Pradesh India 2012
18 Elaine Jessie Marwein Meghalaya India 2012
19 Soumita Bagdi West Bengal India 2012
20 Teenu Constan Alexander Tamil Nadu India 2012
21 Ananya Nair Kerala India 2012
22 Nilesh Kumar Malakiya Gujarat India 2012
23 Vijith.M.G Kerala India 2012
24 Dhanraj Mane Andhra Pradesh India 2012
25 Sheetal Attri Haryana India 2012
26 Shaik Aquib Ahmed Andhra Pradesh India 2012
27 Jayprakash Shalikram Gupta Gujarat India 2012
28 Arenna Aier Nagaland India 2012
29 Tiamenla Heidi Longkumer Nagaland India 2012
30 Chandhirasekar N Tamil Nadu India 2012
31 Deepak Prasad Uttar Pradesh India 2012
32 Kamal Shukla Uttar Pradesh India 2012
33 Elad Dhar Meghalaya India 2012
34 Debasish Saha West Bengal India 2012
35 Srikar Bavisetti Andhra Pradesh India 2012
36 Rini Sultana West Bengal India 2012
37 Daarshanika Karnataka India 2012
38 Ankit Kumar Seth Uttar Pradesh India 2012
39 Abdul Kadar M Tamil Nadu India 2012
40 Gayathri Suma Swasitha Mudi Reddy Andhra Pradesh India 2012
41 Sukumar Kothuri Andhra Pradesh India 2012
42 Hafiza Rahaman Andaman & Nicobar Island India 2012
43 Ranu Ghosal West Bengal India 2012
44 Jaspreet Kaur Walia Uttar Pradesh India 2012
45 Alfred Antony Moyalan Kerala India 2012
46 Aravindraj.A Tamil Nadu India 2012
47 Niranjana A.Raju Puducherry India 2012
48 Andrewson David Lyngdoh Meghalaya India 2012
49 Anderson David Lyngdoh Meghalaya India 2012
50 Haritha Devi Prabhakaran Geethakumari Kerala India 2012
51 Vinit Kumar Uttar Pradesh India 2012
52 Ranjit sinh Rathod Vardhaji Gujarat India 2012
53 Rupesh Kumar Sharma Uttar Pradesh India 2012
54 Ezhilarasan.M.V Tamil Nadu India 2012
55 Sayantani Gayen West Bengal India 2012
56 Santosh Kalla Andhra Pradesh India 2012
57 Harbirendar Singh Gill Punjab India 2012
58 Nasreen Alam West Bengal India 2012
59 Sourav Chakraborty West Bengal India 2012
60 Nivedha Venketachalam Ramachandran Tamil Nadu India 2012
61 Sumit Kumar Uttar Pradesh India 2012
62 Sofia Anjum Uttar Pradesh India 2012
63 Mohammed Kamran Uttar Pradesh India 2012
64 Umadevi Ganta Andhra Pradesh India 2012
65 Ambika Paramadayalan Tamil Nadu India 2012
66 Avika Yepthomi Nagaland India 2012
67 Sareeta Yadav New Delhi India 2012
68 Vaghela Bharatsinh Karshanbhai Gujarat India 2012
69 Jagriti Agrahari Uttar Pradesh India 2012

SL Name State Country Batch
1 Ashitha Mohan Kerala India 2013
2 Mohamed Riyas Vakiyath Kerala India 2013
3 Prashant Awasthi Gujarat India 2013
4 Krishna Vasudev Panchal Gujarat India 2013
5 Siddhant Mahapatra Uttar Pradesh India 2013
6 Shibom Rej West Bengal India 2013
7 Debirupa De West Bengal India 2013
8 Soumyajit Shome West Bengal India 2013
9 Vishal Bharatbhai Prajapati Gujarat India 2013
10 Suhotra Chatterjee West Bengal India 2013
11 Sundarji Balasubramanian Tamil Nadu India 2013
12 Sophia Mani Tamil Nadu India 2013
13 Mario Banshanskem Laloo Meghalaya India 2013
14 Swathi Reddy Kaki Andhra Pradesh India 2013
15 Ashwathi Harish Kannambarath Kizhakkeveettil Kerala India 2013
16 Akhil Dudekula Andhra Pradesh India 2013
17 Akhila Panda Andhra Pradesh India 2013
18 Soujanya Konatala Andhra Pradesh India 2013
19 Prasanjeet Swain Odisha India 2013
20 Aswathy Sunil Kumar Kerala India 2013
21 Shivank Singh Uttar Pradesh India 2013
22 Bilnamol Baby Kerala India 2013
23 Ashlin Rita Thomas Kerala India 2013
24 Prajit Pal Tripura India 2013
25 Ria Midha Jharkhand India 2013
26 Siva Sudhakar Tamil Nadu India 2013
27 Vigneshkumar Viswanathan Tamil Nadu India 2013
28 Hareesh Dev Prabhakaran Geethakumari Kerala India 2013
29 Hemasree Shettiar Karnataka India 2013
30 Shruthi Priyam Ramasamy Tamil Nadu India 2013
31 Sushma Nadimuthu Tamil Nadu India 2013
32 Poornima Vijayaraghavan Tamil Nadu India 2013
33 Yogesh Gunvantbhai Sakadasariya Gujarat India 2013
34 Priyanka Bhogala Andhra Pradesh India 2013
35 Utsa Chakraborty West Bengal India 2013
36 Rupkatha Basu West Bengal India 2013
37 Aswin Mohanachandran Nair Kerala India 2013
38 Sujitha Gabu Andhra Pradesh India 2013
39 Jagadeesh Naidu Bora Andhra Pradesh India 2013
40 Seema Khan Uttar Pradesh India 2013
41 Ramya Vuddanda Andhra Pradesh India 2013
42 Amil Haris Kerala India 2013
43 Anandhu Rekha Ullas Kerala India 2013
44 Akshita Ashok Kerala India 2013
45 Bharat Gillella Andhra Pradesh India 2013
46 Diwin Joel Mathew Kerala India 2013
47 Gayathirishree Mathiyazhagan Tamil Nadu India 2013
48 Ranga Kumar Yadav Gunta Andhra Pradesh India 2013
49 Sowjanya Koratla Andhra Pradesh India 2013
50 Suresh Somisetty Andhra Pradesh India 2013
51 Mebakar Nongrum Meghalaya India 2013
52 Muhammed Hisham Musliyar Veettil Tharayil Kerala India 2013
53 Sweta Dey Tripura India 2013
54 Naveen Bharathi Kumaresan Tamil Nadu India 2013
55 Amba Gupta Uttar Pradesh India 2013
56 Rahul Kumar Maddheshiya Uttar Pradesh India 2013
57 Anas Abdul Salam Kerala India 2013
58 Ajith Mano Reginald Appavoo Tamil Nadu India 2013
59 Neenu Babu Kerala India 2013

SL Name State Country Batch
1 Niveditha Chepur Sathyanath Karnataka India 2014
2 Roja Nayak Odisha India 2014
3 Kashish Punjab India 2014
4 Mohanraj Rajendran Tamil Nadu India 2014
5 Ravi Shaileshkumar Patel Gujarat India 2014
6 Kavya Shankar Kerala India 2014
7 Athul Mohan Kerala India 2014
8 Souvik Datta West Bengal India 2014
9 Tamal Das Malakar West Bengal India 2014
10 Arindam Sahoo West Bengal India 2014
11 Alwin Lawrence Ambrose Tamil Nadu India 2014
12 Panneer Selvam Mayilvaganan Tamil Nadu India 2014
13 Prakirti Gupta New Delhi India 2014
14 Archita Gupta New Delhi India 2014
15 Gireedharan Valarmathivelvizhi Sundararajan Tamil Nadu India 2014
16 Derek Jason Mawlong Meghalaya India 2014
17 Jinal Dharmeshchandra Prajapati Gujarat India 2014
18 Brij Bhooshan Haryana India 2014
19 Rachana Mahendrakumar Patel Gujarat India 2014
20 Jaydip Jana West Bengal India 2014
21 Christal Abisha Nelson Tamil Nadu India 2014
22 Srirahini Gurunamasivayam Tamil Nadu India 2014
23 Hari Krishnan Gopalakrishnan Tamil Nadu India 2014
24 Arif Mallick West Bengal India 2014
25 Vignesh Krishnan Tamil Nadu India 2014
26 Vineeth Kumar Rengaraj Tamil Nadu India 2014
27 Shrutisagar Balu Ganeshbabu Tamil Nadu India 2014
28 Sahil Bhardwaj Haryana India 2014
29 Mothilal Ilangovan Tamil Nadu India 2014
30 Krishanu Das West Bengal India 2014
31 Prashant Hareshbhai Isamalia Gujarat India 2014
32 Esther Ngurdingpuii Mizoram India 2014
33 Dharaben Rajabhai Ponkiya Gujarat India 2014
34 Mitul Jentibhai Meghani Gujarat India 2014
35 Arthi Selvakumar Tamil Nadu India 2014
36 Sheik Ansari Syed Jawahar Tamil Nadu India 2014
37 Shail Ashokbhai Patel Gujarat India 2014
38 Surya Chinniah Vasanthakumar Tamil Nadu India 2014
39 Swaliya Sridhar Pondicherry, Puducherry India 2014
40 Vignesh Ganapathi Tamil Nadu India 2014
41 Abhinav Gagneja Punjab India 2014
42 Ishita Biswas Delhi India 2014
43 Nicanor Rapthap Lyngdoh Meghalaya India 2014
44 Lalruattluanga Sailo Mizoram India 2014
45 Prekshaben Kalpeshkumar Bhatt Gujarat India 2014
46 Merciful Lyngdoh Meghalaya India 2014
47 Purvashi Ashokbhai Patel Gujarat India 2014

SL Name State Country Batch
1 Balamurali Anbuoli Tamil Nadu India 2015
2 Merlyn Joseph Gurupatham Maharashtra India 2015
3 Purushothaman Perem Tamil Nadu India 2015
4 Akshay Kumar Samyal Punjab India 2015
5 Karan Pinkeshbahai Shah Gujarat India 2015
6 Samjukta Chakraborty West Bengal India 2015
7 Arushi Aggarwal New Delhi India 2015
8 Prakhar Singh Uttar Pradesh India 2015
9 Abhishek Singh West Bengal India 2015
10 Mallika Dewan Haryana India 2015
11 Sameer Ranjan Rath Odisha India 2015
12 Annada Ananth Delhi India 2015
13 Wajahat Ali Raza West Bengal India 2015
14 Sridhar Ganesan Tamil Nadu India 2015
15 Anandsuriya Ravichandran Tamil Nadu India 2015
16 Vigneshkumar Sankarapandian Tamil Nadu India 2015
17 Adlin Arulraj Tamil Nadu India 2015
18 Babisha Selvan Tamil Nadu India 2015
19 Thirumala Prasad Gonaboyina Andhra Pradesh India 2015
20 Chintan Paresh Banugariya Gujarat India 2015
21 Awnish Kumar Singh Jharkhand India 2015
22 Rahul Narasimhan Lakshmi Narasimhan Tamil Nadu India 2015
23 Haritha Anand Kerala India 2015
24 Alljin Sanjoe Premsingh Inbaraj Tamil Nadu India 2015
25 Yash Girishbhai Ukani Gujarat India 2015
26 Varsha Rao Chhattisgarh India 2015
27 Akshath Ahamed Alavudheen Tamil Nadu India 2015
28 Vedanth Chaitanya Tudimilla Telangana India 2015
29 Sourav Pal West Bengal India 2015
30 Subash Murugesan Tamil Nadu India 2015
31 Anandasaravanan Ayyanar Tamil Nadu India 2015
32 Mukta Sharma Uttar Pradesh India 2015
33 Alex George Kerala India 2015
34 Judy Gloriya John Kennedy Tamil Nadu India 2015
35 Mantredaka Lyngdoh Iongwai Meghalaya India 2015
36 Varsha Ramachandran Kerala India 2015
37 Sneha Jose Manjaly Kerala India 2015
38 Ravi Jayraj Lukka Gujarat India 2015
39 Saumya Bawa Maharashtra India 2015

SL Name City, State
1 Allwin Vincent Kanyakumari, Tamil Nadu
2 Sajal Chauhan Agra, Uttar Pradesh
3 Aakash Vir Singh Bareilly, Uttar Pradesh
4 Sachikant Nayak Berhampur, Odisha
5 Arssh Kantt Sehgal Delhi, Delhi
6 Harikrishnan Pathickal Ernakulam, Kerala
7 Prexa Rajnikant Shroff Gandhinagar, Gujarat
8 Shreya Anil Chauhan Gandhinagar, Gujarat
9 Utkarsh Maurya Hardoi, Uttar Pradesh
10 Zeal Bhavneshbhai Patel Himatnagar, Gujarat
11 Venkata Rama Praharsha Kunapuli Hyderabad, Telangana
12 Amalu Shaji Idukki, Kerala
13 Poumia Murugesan Idukki, Kerala
14 Abish Kumar Nelson Kanyakumari, Tamil Nadu
15 Beulin Paulas Latha Kanyakumari, Tamil Nadu
16 Amartya Samanta Kolkata, West Bengal
17 Bratati Ghosh Kolkata, West Bengal
18 Alan Binu Koshy Kollam, Kerala
19 Abhjeet Dixit Lucknow, Uttar Pradesh
20 Komal Malik Lucknow, Uttar Pradesh
21 Prakhar Sethi Lucknow, Uttar pradesh
22 Sarath Raj Malapuram (Dist), Kerala
23 Bruz Daniel Mannarkkad, Kerala
24 Mayuram Sarmah Nagaon, Assam
25 NareshKumar SenthilKumar Namakkal, Tamil Nadu
26 Vikram Singh Pathankot, Punjab
27 Vignesh Selvakumar Perambalur, Tamil Nadu
28 Pragadeeswar Kumar Puducherry, Tamil Nadu
29 Ramesh Kumar Arangulavan Pudukkottai, Tamil Nadu
30 Ahmed Waseem Bin Salam Pulikkal, Kerala
31 Arpit Dwivedi Raebareli, Uttar Pradesh
32 Ashutosh Singh Raebareli, Uttar Pradesh
33 Dhinakaran Muniyappan Salem, Tamil Nadu
34 Easter Tlang Shillong, Meghalaya
35 Ibanrinam Mawroh Shillong, Meghalaya
36 Kelly Ann Syiemlieh Shillong, Meghalaya
37 Pherbak Kharmawphlang Nohwir Shillong, Meghalaya
38 Saphiyonca Kharduit Shillong, Meghalaya
39 Sugandha Prakash Sitapur, Uttar Pradesh
40 Sam Jerlin Antony Samy Thanjavur, Tamil Nadu
41 Suresh Kumar Anaintha Perumal Thoothukudi, Tamil Nadu
42 Prithika Gopalsamy Thuthukudi, Tamil Nadu
43 Bettienah Amalraj Turin Martina Trichy Urban, Tamil Nadu
44 Monica Saravanan Trichy Urban, Tamil Nadu
45 Gopi Krishna Paulraj Virudhunagar (Dt), Tamil Nadu
46 Santhosh Vairamuthu Virudhunagar (Dt), Tamil Nadu
47 Deepak Raja Pandiaraj Virudhunagar(Dt), Tamil Nadu

SL Name City, State
1 Mathanraj Maniraj Pudukkottai, Tamilnadu
2 Jashima Begam Mohamed Ali Jinnah Perambalur, Tamilnadu
3 Guru Gnaneshwaran Packiam Virudhunagar, Tamilnadu
4 Vairavan Vairavan Thanjavur (Di), Tamilnadu
5 Naveenkumar Perumal Raju Virudhunagar, Tamilnadu
6 Rosary Glady Ethal Kanniyakumar (Dt), Tamilnadu
7 Mathanbabu Balasubramaniyan Perambalur, Tamil Nadu
8 Jino John Raj John kanyakumari, Tamilnadu
9 Ipsheta Neogy Zirakpur, Punjab
10 Vedant Sharma Delhi, Delhi
11 Anubhav Mishra Hardoi, Uttar Pradesh
12 Damini Jigyasu Lucknow, Uttar Pradesh
13 Mibi Padua Antony Raj Tirunelveli, Tamilnadu
14 Saesha Rawat Lucknow, Uttar Pradesh
15 Habeeburahman Kozhikode, Kerala
16 Jeyasurya Jeyakumar Virudhunagar, Tamilnadu
17 Jincy Sanantharaj Rejila Kanniyakumari (Dt), Tamilnadu
18 Dharmesh Sethuprakasam Thanjavur (Di), Tamilnadu
19 Sangeetha Kandan Chennai, Tamil Nadu
20 Veena Mony Vimala Kanniakumari, Tamil Nadu
21 Mahendra Swaroop Yadav Gonda, Uttar Pradesh
22 Nitya Mishra Siddharthnagar, Uttar Pradesh
23 Prince Kumar Mishra Siddharthnagar, Uttar Pradesh
24 Adil Alam Hasanpur, Uttar Pradesh
25 Karen Michelle Diengdoh Shillong, Meghalaya
26 Ahammad Azhar Nizar Kottayam, Kerala
27 Faheem Shan Edaloli Malappuram, Kerala
28 Tanushree Majumder Siliguri, West Bengal
29 Nedabiah Sarah Warbah Shillong, Meghalaya
30 Daniel Joseph Vadaparampil Ernakulam, Kerala
31 Sandra Sebastian Kollam, Kerala
32 Rachael Jareen Lyngdoh Ranee Shillong, Meghalaya
33 Bertlemy Bamon Shilong, Meghalaya
34 Reuel Elnathan Kharlyngdoh Nongstoin, Meghalaya
35 Neecheal Marbaniang Shillong, Meghalaya
36 MD Sharfaraz Khan Kolkata, West Bengal
37 Chukhami Debbarma Shillong, Meghalaya

SL Student Name City,State
1 Amar Sahid Berhampur,Odisha
2 Utkarsh Singh Lucknow,Uttar Pradesh
3 Rahul Pachanbhai Jadav Surendrangar,Gujarat
4 Sudipta Barmon Dhaka,Dhaka
5 Raiyan Ahmed Fahim Dhaka,Dhaka
6 Ahshab Abdul Rahman Ernakulam,Kerala
7 Rakiba Faruk Choity Narsingdi,Dhaka
8 Madhav Sakthivel Karur,Tamil Nadu
9 Mayrisa Megan Grace Kharshiing Shillong,Meghalaya
10 Chhaya Gupta Hardoi,Uttar Pradesh
11 Ridham Jain Sirsa,Haryana
12 Mukesh Kumar Madhepura,Bihar
13 Antara Anika Mirpur,Dhaka
14 Md Fardin Rahman Dihan Lalbagh,Dhaka
15 Md Elmanul Abedin Kishoreganj,Dhaka
16 Tajkia Arusa Sandhi Dhaka,Dhaka
17 Mohamed Thowfiq Mohamed Rabeek Thiruvarur,Tamil Nadu
18 Bibek Basu Thakur Distt-Malda,West Bengal
19 Sneha Biswas Kolkata,West Bengal
20 Joseffeen Kylla Ryntong Umsning,Meghalaya
21 Rudresh Kumar Choubey Lucknow,Uttar Pradesh
22 Md Sabiruddin Bardhaman,West Bengal
23 Ankit Mohapatra Rairakhol,Odisha
24 Mohamed Ali Sheik Abdul Khader Thoothukudi,Tamil Nadu
25 Pankaj Tripathi Balrampur,Uttar Pradesh
26 Shatakshi Sharma Ghaziabad,Uttar Pradesh
27 Upasana Sharma Delhi,Delhi
28 Manisha Roy Darjeeling,West Bengal
29 Ingrid Hojas Quezon City,NCR
30 Chekit Pandya Secunderbad,Telengana
31 Maria Bridget Edward Nagaraj Edward Tiruchirappalli,Tamil Nadu
32 Nivethakatambari Arul Prakash Tiruppur,Tamil Nadu
33 Poorani Shanmuganathan Pudukkottai,Tamil Nadu
34 Sridhar Sekar Namakkal,Tamil Nadu
35 Raghava Shringi Kota,Rajasthan
36 Rajvansh Bansal Lucknow,Uttar Pradesh
37 Akankshya Nayak Sambalpur,Odisha
38 Ankita Roy Kolkata,West Bengal
39 Sagar Johri Lucknow,Uttar Pradesh
40 Sahil Johri Lucknow,Uttar Pradesh
41 Aishani Kundu Bhubaneshwar,Odisha
42 Mehedi Hasan Dhaka,Dhaka
43 Saklain Ahmed Barisal,Dhaka
44 Taiyeb Ahmad Aoyon Hazaribagh,Dhaka
45 Rima Akter Cox's Bazar,Dhaka
46 Sifat Islam Mohammadpur,Dhaka
47 Somendra Agra,Uttar Pradesh
48 Umme Faiza Mobarrat Chittagong,Dhaka
49 Atul Kumar Mishra Basti,Uttar Padesh
50 Rohan Nigam New Delhi,New Delhi
51 Mamdouh Chittagong,Dhaka
52 Tasnim Iram Binte Khalid Rampura,Dhaka
53 Sadia Fardows Kushita,Dhaka
54 Suriya Islam Jhenaidah,Dhaka
55 Yeasin Arafat Feni,Dhaka
56 Fatin Bin Yousuf Chandpur,Dhaka
57 Sabikunnaher Jothe Narsingdisadar,Dhaka
58 Farhana Faizah Dhaka,Dhaka
59 Md Shamim Ahammed Brahmanbaria,Dhaka
60 Samin Yasir Tasin Chittagong,Dhaka
61 Mrittika Mondal Narsingdi,Dhaka
62 Md Jubayer Rahman Shuvo Comilla,Dhaka
63 Asma Ul Husna Bogra,Dhaka

Enrolled Students

SL Name City, State Nationality
1 Mariya Rahman Prova Gazipur Bangldesh
2 Naeem Asghar Bijnor, Uttar Pradesh India
3 Mohamed Javid Mohamed Rabeek Thiruvarur, Tamil Nadu India
4 Araf Adiat Hai Noakhali Bangladesh
5 Clarke Yangsen Lyngdoh Shillong, Meghalaya India
6 Mohona Sengupta Kolkata, West Bengal India
7 Rupal Balyan Bangalore, Karnataka India
8 Sri Harini Anandaraj Dindigul, Tamil Nadu India
9 Amizhdha Tamizhini Shanmugam Dharmapuri, Tamil Nadu India
10 Samu Hassaan Pirabu Ahamed Zarook Thoothukudi, Tamil Nadu India
11 Sultana Parvin Banna Gopalganj Bangladesh
12 MST Mohona Khatun Naogaon Bangladesh
13 Aranyak Naskar Howrah, West Bengal India
14 Umme Alifa Chittagong Bangladesh
15 Sabekun Naher Mymensingh Bangladesh
16 Ayesha Tasnim Shanta Dhaka Bangladesh
17 Asif Al Dip Madaripur Bangladesh
18 Israt Jahan Chowdhury Rampura Bangladesh
19 Sheikh Atika Alam Naryanganj Sadar Bangladesh
20 Hasibul Islam Efat Jhalakati Bangladesh
21 Sadika Nesa Reya Gazipur Bangaldesh
22 Fatema Tuj Johara Kishoreganj Bangladesh
23 Lamia Faiza Lalmonirhat Bangladesh
SL Name City, State Nationality
1 Md Abdur Rakib Comilla, Dhaka Bangladesh
2 Smruti Sourav Patel Sambalpur, Odisha India
3 Rahima Akter Akhi Gazipur, Dhaka Bangladesh
4 Shamim Reza Shakil Kishoreganj, Dhaka Bangladesh
5 Mohammad Ashraful Islam Dhaka, DHAKA Bangladesh
6 Naushin Tabassum Kurigram, Dhaka Bangladesh
7 Sheen Islam Savar, Dhaka Bangladesh
8 Syed Tanvir Hossain Rozen Savar, Dhaka Bangladesh
9 Abinash Panda Bhubaneswar, Odisha India
10 Tanvir Islam Madaripur, DHAKA Bangladesh
11 Md Towhidul Islam Ovi VATARA, DHAKA Bangladesh
12 Susmita Ghosh Jessore, Dhaka Bangladesh
13 Md Fazle Rabbi Gazipur, Gazipur Bangladesh
14 Md Ashraful Islam Nayon Khulna, Dhaka Bangladesh
15 Latifa Mehnaz Chittagong, Bangladesh Bangladesh
16 Kazi Atiqul Gani Comilla, Sadardakshini Bangladesh
17 Ismia Ali Chittagong, Dhaka Bangladesh
18 Ali Mahdi Hassan Lucknow, Uttar Pradesh India
19 Rahul Kumar Delhi, New Delhi India
20 Anik Modak Tangail, Dhaka Bangladesh
21 Nusrat Jahan Noakhali Sadar, Noakhali Bangladesh
22 Srestho Sikder Rangpur, Dhaka Bangladesh
23 Muhammad Hamidullah Mirdhah Kafrul, Dhaka Bangladesh
24 Krishnakumar Rajasekaran Tiruvannamalai, Tamil Nadu India
25 Pearlin Paulraj Pudukkottai, Tamil Nadu India
26 Debika Padma Hooghly, West Bengal India
27 Rekshana Pazhamalainathan Tiruchirappalli Rural, Tamil Nadu India
28 Kuldeep Karnal, Haryana India
29 Shreya Pandey Lucknow, Uttar Pradesh India
30 Tahsin Wamia Aungti Kushita, Dhaka Bangladesh
31 Aaliya Mubarak Ali Shaikh Mumbai, Maharashtra India
32 ALRASHIDI ASMA SHADAD K Saudi Arabia, Saudi Arabia Saudi Arabia
33 Lamia Faiza Lalmonirhat, Dhaka Bangladesh
34 Shakibuzzman Dhaka, Dhaka Bangladesh
35 Nikhil Kumar Kella Jatni, Odisha India
36 Shifa Nasreen Hairullah Chennai, Tamil Nadu India
37 Mohammad Adil Khan Lucknow, Uttar Pradesh India
38 Anika Tabassum Rashid Dhaka, Dhaka Bangladesh
39 Nishevitha Renganathan Sreemathi Chennai, Tamil Nadu India
40 Jayapriya Arumugam Ezhilarasi Chennai, Tamil Nadu India
41 Mohamed Shameem Bazeer Mohamed Tirunelveli, Tamil Nadu India
42 Sudharsan Loganathan Kancheepuram, Tamil Nadu India
43 Tahmina Taleb Shanta Dhaka, Dhaka Bangladesh
44 Suraj Suthakar Renitha Kanniyakumari, Tamil Nadu India
45 Dhana Subha Gnanapalam Chennai, Tamil Nadu India
46 Mani Pandiyar Nandakumar Thanjavur, Tamil Nadu India
47 Jai Shree Ram Ramasundaram Virudhunagar, Tamil Nadu India
48 Lakshmipriyaa Balasubramani Salem, Tamil Nadu India
49 Nashmia Jahan Narsingdi, Dhaka Bangladesh
50 Ayush Tiwari Amethi, Uttar Pradesh India
51 Atulya Srivastava Amethi, Uttar Pradesh India
52 Emmanuel Paul Wilson Ernakulam, Kerala India
53 Hariharan Elayaraja Perambalur, Tamil Nadu India
54 Rajesh Roy Chittagong, Dhaka Bangladesh
55 Sanjana Prabhakaran Salem, Tamil Nadu India
56 Ranadip Chatterjee Asansol, West Bengal India
57 Mayank Karnal, Haryana India
58 Ghazal Dilbar Puthiyaveetil Abdul Karim Thrissur, Kerala India
59 Sejal Gupta Pratapgarh, Uttar Pradesh India
60 Taneya Hoque Berhampore, West Bengal India
61 Riyaa Singh Lucknow, Uttar Pradesh India
62 Rokeiya Binte Alam Cumilla, Dhaka Bangladesh
63 Md Rakib Hossain Shariatpur, Dhaka Bangladesh
64 Bharathi Meena Sivakumar Chennai, Tamil Nadu India
65 Keerthika Kandhan Sridharan Trichy, Tamil Nadu India
66 Jasir Hajji Mohamed Cuddalore, Tamil Nadu India
67 Lakshya Jain Hyderabad, Telangana India
68 Maharunnessa Oishee Gopalganj, Dhaka Bangladesh
69 Avishek Biswas BAGERHAT, Dhaka Bangladesh
70 Arshad Sulaiman Mohamed Hussain Chennai, Tamil Nadu India
71 Isaac Cherian Ernakulam, Kerala India
72 Shubh Prafulkumar Chandranee Akola, Maharashtra India
73 Vishwanath Prakasam Raghavendra Bangalore, Karnataka India
74 Rissa Chakravarty Bhubaneswar, Odisha India
75 Amit kumar Nayak Berhampur, Odisha India
76 Evan Noel Dympep Shillong, Meghalaya India
77 Jumana Bagam Mohamed Ali Jinna Perambalur, Tamil Nadu India
78 Pooja Sushma Maheshwara Tiruchirappalli, Tamil Nadu India
79 Salai Karunyan Ravi Chandran Pudukkottai, Tamil Nadu India
80 Nityasri Lakshmanan Trichy, Tamil Nadu India
81 Mohamed Mujahid Barakkathali Thiruvarur, Tamil Nadu India
82 Ananya Singh Lucknow, Uttar Pradesh India
83 Shaptarshi Mondal Pirojpur, Dhaka Bangladesh
SL Name City, State Nationality
1 Aakanksha Shukla Gujarat, Gujarat India
2 Abhisek Mukherjee Burdwan, West Bengal India
3 Aditya Sharma Guwahati, Assam India
4 Agamani Mandal Kolkata, West Bengal India
5 Aitihya Chakraborty Kolkata, West Bengal India
6 Akash das Changlang, Assam India
7 Akshay Shivam Jayaswal Kolkata, West Bengal India
8 Amit Kanti Biswas Bongaon, West Bengal India
9 Anil Yap Sohtun Shillong, Meghalaya India
10 Anindya Kumar De Burdwan, West Bengal India
11 Ankur Rawat Delhi, New Delhi India
12 Ann Grace Prasad Bangalore, Karnataka India
13 Anupam Das Silchar, Assam India
14 Anusha Vendhoti Guntur, Andhra Pradesh India
15 Anustup Paul Kolkata, West Bengal India
16 Aparajita Kumar Jamshedpur, Jharkhand India
17 Archita Gupta Kolkata, West Bengal India
18 Arkapal Bandyopadhyay Kolkata, West Bengal India
19 Arnab Dutta Kolkata, West Bengal India
20 Arpita Mazumdar Kolkata, West Bengal India
21 Arun Sharma Gurudaspur, Punjab India
22 Ashish Kumar Jain Balasore, Odisha India
23 Atanu Pramanik Purba Medinipur, West Bengal India
24 B.Sada Shiva Rao Nalgonda, Andhra Pradesh India
25 Badona Brahma Guwahati, Assam India
26 Balu. Anusha Nellore, Andhra Pradesh India
27 Bobby Kurien Thomas Trivandrum, Kerala India
28 Bobin Philip Babu Pathanamthitta Districy, Kerala India
29 Chingkhei Takhellambam Imphal, Manipur India
30 Chinglen Takhellambam Imphal, Manipur India
31 Darpanarayan Hazra Kolkata, West Bengal India
32 Debalina Bose Kolkata, West Bengal India
33 Dhananjoy Roy Delhi, New Delhi India
34 Dhanita Goel Hyderabad, Andhra Pradesh India
35 Dhanya Menon Bhopal, Madhya Pradesh India
36 Dheeraj Narla Eluru, Andhra Pradesh India
37 Digvijay Krishnarao Shinde Ahmednagar, Maharashtra India
38 Dinanta Modak Howrah, West Bengal India
39 Dipanjan Roy Haldia, West Bengal India
40 Divya Sri Karimnagar, Telangana India
41 Dulam Pradeep Warangal, Andhra Pradesh India
42 Edla Sai Krishnapriya Karimnagar, Andhra Pradesh India
43 Ejo M. John Edukki Distt, Kerala India
44 Lokesh Gadige Kurnool, Andhra Pradesh India
45 Gore Kaivalya Anantkumar Mumbai, Maharashtra India
46 Hara Gobinda Phookan Shivsagar, Assam India
47 Indrajit Gupta Hooghly, West Bengal India
48 Ishita Bhowmick Hooghly, West Bengal India
49 Jeremiah Kharshiing Warbah Shillong, Meghalaya India
50 Jigyasha Shroff Kolkata, West Bengal India
51 Jinesh Kumar T.U Kottayam, Kerala India
52 K.Leela Prathyusha Nellore, Andhra Pradesh India
53 Tarangini Kotturi Nagpur, Madhya Pradesh India
54 K.Venkataramana.Reddy Hyderbad, Andhra Pradesh India
55 Kambampati Srikala Nalgonda, Andhra Pradesh India
56 Nishant Prashant Kayande Thane(W), Maharashtra India
57 Kirthi Nirmala Rao Secunderabad, Andhra Pradesh India
58 Krishna Girish A Machlipatnam, Andhra Pradesh India
59 Krishnendu Bikash Maiti Midnapur, West Bengal India
60 Lakiewdor Wanrap Shillong, Meghalaya India
61 Lavanya.V Hanamakonda, Andhra Pradesh India
62 M.V.Roopesh Nellore, Andhra Pradesh India
63 Manasa Allu Guntur, Andhra Pradesh India
64 Mendoza Leslie Napolean Mumbai, Maharashtra India
65 Moumita Roy Chowdhury(Parrey) South 24 Paraganas, West Bengal India
66 Muduganti Venkat Harin Reddy Karimnagar, Andhra Pradesh India
67 Mulka Anoosha Nalgonda, Andhra Pradesh India
68 Mungara Karthik Reddy Nellore, Andhra Pradesh India
69 Murakonda Venkat Ram Reddy Mahaboobnagar, Andhra Pradesh India
70 Simple Santi Nabaghana Bhubaneswar, Odisha India
71 Namrata Maity Kolkata, West Bengal India
72 Nara Keerthi Nellore, Andhra Pradesh India
73 Naragoni Sindhu Hyderabad, Andhra Pradesh India
74 Neha Shilpi Kolkata, West Bengal India
75 Swapnil Rajesh Nisal Mumbai, Maharashtra India
76 Noah Augustine Rodrigues Jamshedpur, Jharkhand India
77 P.Padmaja. Arugolnu West Godawari, Andhra Pradesh India
78 Pakeerugari Meena Kurnool, Andhra Pradesh India
79 Sarika Palepu Warangal, Andhra Pradesh India
80 Varun Jitendra Pandya Baroda, Gujarat India
81 Pendota Sindu Hyderabad, Telangana India
82 Percia.S.Marbaxiang Shillong, Meghalaya India
83 Poloju Parameshwari Hyderabad, Andhra Pradesh India
84 Prathik.K Krishna, Andhra Pradesh India
85 Pritam Saha Kolkata, West Bengal India
86 Puja Lakhotia Kolkata, West Bengal India
87 R.Karthik( Rangu) Warangal, Andhra Pradesh India
88 Rajesh Kumar Thota West Godawari, Andhra Pradesh India
89 Rajesh M.S Bangalore, Karnataka India
90 Rapolu Anil Kumar Nalgonda, Andhra Pradesh India
91 Ratnashree Biswas Kolkata, West Bengal India
92 Razal M. Sherif Erattupetta, Kerala India
93 Rikta Rakesh Mohan Mumbai, Maharashtra India
94 Rohit Kumar Sengar Jharkand, Jharkhand India
95 Roshna Roy Kochi, Kerala India
96 Rupanita Biswal Cuttack, Odisha India
97 Somesula Vikranth Anantapur, Andhra Pradesh India
98 Sagar Pullagujjula Vijayawada, Andhra Pradesh India
99 Sandip Pramanik Midnapur, West Bengal India
100 Sangeet Komal Jalandhar, Punjab India
101 Sangram Shivajirao Rajale Pune, Maharashtra India
102 Sarah Jacob Thiruvalla, Kerala India
103 Sarangam Karunya Nellore, Andhra Pradesh India
104 Sayantani Das Kolkata, West Bengal India
105 Shaheen Bin Hameed M Palakkad, Kerala India
106 Shaik Wasim Akram Ahmed Nellore, Andhra Pradesh India
107 Shaikh Atik Badshah Ahmednagar, Maharashtra India
108 Shandar Alam Kolkata, West Bengal India
109 Shivani Agarwal Bangalore, Karnataka India
110 Shrinita Thakur Hyderabad, Andhra Pradesh India
111 Shweta Rakesh Mohan Mumbai, Maharashtra India
112 Siva Karteek Reddy.G Anathapur, Andhra Pradesh India
113 Sourav Dey Midnapur, West Bengal India
114 Suchetana Bhattacharya Kolkata, West Bengal India
115 Sudeshna Pal Nadia, West Bengal India
116 Suparna Dey Kolkata, West Bengal India
117 Sushant Kumar Rout Kochi, Kerala India
118 Swagat Ranjan Swain Bhubaneswar, Odisha India
119 Swagata Patra Mosabani, Bihar India
120 Takhellambam Trishna Imphal, Manipur India
121 Tania Sinha Roy Chowdhury Barasat, West Bengal India
122 Thangella Prashanth Kumar Nalgonda, Andhra Pradesh India
123 Tiaas Sanyal Kolkata, West Bengal India
124 Urvashi Sitani Darjeeling, West Bengal India
125 Vadiyala Rajesh Reddy Hyderbad, Andhra Pradesh India
126 Nagaraju Venishetty Warrangal, Andhra Pradesh India
127 Vineela Panthagani West Godawari, Andhra Pradesh India
128 Wilanika Meery Bamon Sutnga, Meghalaya India
129 Xavier Thomas Kottayam, Kerala India

SL Name City, State Nationality
1 Mrinalini Chowdhury Kolkata, West Bengal India
2 Sourav Bag Midnapore, West Bengal India
3 Vamseedhar Reddy Chapparapu Guntur, Andhra Pradesh India
4 Anveshu Reddy Biradavolu Sullurupet, Andhra Pradesh India
5 Nikhil Bharatbhai Patel Bharuch, Gujarat India
6 Steffi Isudasbhai Peter Bharuch, Gujarat India
7 Prerana Baruah Guwahati, Assam India
8 Jitendra Sri Phani Teja Kovvuri Godavari, Andhra Pradesh India
9 Saisubbarayudu Sadhu Nellore, Andhra Pradesh India
10 Neeha Shalini Gangaraju Guntur, Andhra Pradesh India
11 Harika Venishetty Warangal, Andhra Pradesh India
12 Soham Datta Kolkata, West Bengal India
13 Prasad Dilip Deshmukh Nanded, Maharashtra India
14 Goutham Reddy Poreddy Nalgonda, Andhra Pradesh India
15 Pattabhi Rama Rao Errabelly Warangal, Andhra Pradesh India
16 Shalini Goldar Noida, Uttar Pradesh India
17 Karishma Badarpura Mumbai, Maharashtra India
18 Sayan Mitra Kolkata, West Bengal India
19 Vamsi Krishna Gunnam Hyderabad, Andhra Pradesh India
20 Sudipta Sardar Kolkata, West Bengal India
21 Balakrishnan T Trichy, Tamil Nadu India
22 Lavanya G S Bangalore, Karnataka India
23 Vajja Nagaraju Prakasam, Andhra Pradesh India
24 Mohammed Shah Alam Murshidabad, West Bengal India
25 Pallab Mondal Kolkata, West Bengal India
26 Lovelina Samanta Dhenkanal, Odisha India
27 Sagar Kumar Hembram Bhubaneswer, Odisha India
28 Sumit Sehgal Lucknow, Uttar Pradesh India
29 Jaykumar Thakar Mahuva, Gujarat India
30 Palli Ramakrishna Valle East Godavari, Andhra Pradesh India
31 Manisha Raghunath Rao Auradkar Latur, Maharashtra India
32 Biswadeep Sarkar Kolkata, West Bengal India
33 Sanjeeva Reddy Poondra Karimnagar, Andhra Pradesh India
34 Jugal Rajesh Gada Mumbai, Maharashtra India
35 Malaya Kumar Mishra Bhubaneswar, Odisha India
36 Purabi Patgiri Guwahati, Assam India
37 Neha Nishipadma Patnaik Bhubaneshwar, Odisha India
38 Abhey Saxena Delhi, Delhi India
39 Abdul Rahman M H Trichy, Tamil Nadu India
40 Sandeep Kumar M Hyderabad, Andhra Pradesh India
41 Bhaskar Jyoti Neog Duliajan, Assam India
42 Chetan Reddy Gouru Kurnool, Andhra Pradesh India
43 Navjit Kaur Kalsi Andheri (E), Mumbai, Maharashtra India
44 Swapnil Jashwantbhai Patel Ahmedabad, Gujarat India
45 Chaitasy Pratik Mehta Gandhinagar, Gujarat India
46 Tejaswini Sambangi Hyderabad, Andhra Pradesh India
47 Koushik Baran Roy Kolkata, West Bengal India
48 G. Deepthidhar. Reddy Karimnagar (Dist), Andhra Pradesh India
49 Krishna Chaitanya Nimmala Warangal, Andhra Pradesh India
50 Anil.Kumar.Chimakurthy Guntur, Andhra Pradesh India
51 Varun Mangalam Guntur, Andhra Pradesh India
52 Kal Kuri Anveshan Nalgonda, Andhra Pradesh India
53 Bandi Manmohan Goud Medak, Andhra Pradesh India
54 Katam Reddy Lakshmi Sireesha Nellore, Andhra Pradesh India
55 Rahul Kurra Nellore, Andhra Pradesh India
56 Venu Gopal Thatikonda Krishna, Andhra Pradesh India
57 Kandula Ravali Reddy Warangal, Andhra Pradesh India
58 Koti Nagi Reddy Raya Guntur, Andhra Pradesh India
59 Venkata Praveen Reddy.K Guntur, Andhra Pradesh India
60 Arikatla Uma Chand Nellore, Andhra Pradesh India
61 Boppanapally Rajesh Reddy Hyderabad, Andhra Pradesh India
62 Chintaala Jaipal Reddy Nalgonda, Andhra Pradesh India
63 Premranjan Mohanty Cuttack, Odisha India
64 Bondili Harsha Vardhan Singh Guntur, Andhra Pradesh India
65 Geraldo Ropmay Shillong, Meghalaya India
66 Rinu Sharon Varghese Thiruvalla, Kerala India
67 Shalmalee Sarkar Kolkata, West Bengal India
68 Paruchuri Sravya Secunderabad, Andhra Pradesh India
69 Vishal Kaundal Kangra, Himachal Pradesh India
70 Martandam Venkatesh Prakasam, Andhra Pradesh India

SL Name City, State Nationality
1 Tanushree Chatterjee Jamshedpur, Jharkhand India
2 Vikram Shee Kolkata, West Bengal India
3 Debayan Acharyya Kolkata, West Bengal India
4 Angvito Zhimomi Dimapur, Nagaland India
5 Sharmila Suganya Anandan Dindigul, Tamil Nadu India
6 Ravali Kondaveeti Hyderabad, Andhra Pradesh India
7 Sarath Chandra Katari Nellore, Andhra Pradesh India
8 Kalyan Ganesan Gudur, Andhra Pradesh India
9 Keerthiga Narayana Swamy Coimbatore, Tamil Nadu India
10 Bemma Konthoujam Nagamapal, Manipur India
11 Krishna Priya Tavva Guntur, Andhra Pradesh India
12 Karen Kanthi Kancherla Hyderabad, Andhra Pradesh India
13 Sowmya Sree Malakalapalli Mangalagiri, Andhra Pradesh India
14 Ashok Reddy Bandi Prakasam, Andhra Pradesh India
15 Lloyd Devassy Panjikaran Ernakulam, Kerala India
16 Abhesinh Mansengji Chauhan WAV, Gujarat India
17 Dinesh Kumar Piraji Chauhan WAV, Gujarat India
18 Hirabhai Mansengji Chauhan WAV, Gujarat India
19 Suraj Kumar Pathanamthitta, Kerala India
20 Mohd Rahib Ansari Lucknow, Uttar Pradesh India
21 Rajneesh Haily Mandi, Haryana India
22 Shalini Sachan Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh India
23 Udit Kumar Pradhan Cuttack, Odisha India
24 Preethi Rajsri Anandhan Coimbatore, Tamil Nadu India
25 Vibhuti Mahesh Joshi Jamshedpur, Jharkhand India
26 Sherin Jose Thrissur, Kerala India
27 Santhi Lakshmi Mulaka Vinukonda, Andhra Pradesh India
28 Ashwathy Ponnayyan Joshua Trivandrum, Kerala India
29 Anju Ramaswamy Trivandrum, Kerala India
30 Bipin Kumar Hilsa, Bihar India
31 Bhavana Rallabhandi Hyderabad, Andhra Pradesh India
32 Tulika Singh Patna, Bihar India
33 Vijay Charan Jodhpur, Rajasthan India
34 Mounika Reddy Rami Reddy Nellore, Andhra Pradesh India
35 Satyen Verma Shahjahanpur, Uttar Pradesh India
36 Yogitha Chowdary Koneru East Godavari, Andhra Pradesh India
37 Fredy Baby Eranakulam, Kerala India
38 Jinsu Sara Alex Trivandrum, Kerala India
39 Gayathri Rayavarapu Guntur, Andhra Pradesh India
40 Harini Vakulabharanam Secunderabad, Andhra Pradesh India
41 Shanan Mahal Lakhimpur Kheri, Uttar Pradesh India
42 Kaili Swu Dimapur, Nagaland India
43 Praveen Kumar Gandham Nalgonda, Andhra Pradesh India
44 Rakesh Matta Nalgonda, Andhra Pradesh India
45 Shikha Patna, Bihar India
46 Sushma Mallampati Hyderabad, Andhra Pradesh India
47 Amardeep Singh Lakhimpur Kheri, Uttar Pradesh India
48 Veena Pampari Hyderabad, Andhra Pradesh India
49 M Tova Chishi Dimapur, Nagaland India
50 Vidyasagar Peddabbu Nizamabad, Andhra Pradesh India
51 Sri Ranga Priyanka Kore Guntur, Andhra Pradesh India
52 Sunny Stiphan Bhagalpur, Bihar India
53 Sarath Kumar Kandapu Bobbili, Andhra Pradesh India
54 Kishan Kumar Reddy E Nellore, Andhra Pradesh India
55 Sunil Kumar Boddu Visakhapatnam, Andhra Pradesh India
56 Tejasvi Tirupathi Khammam, Andhra Pradesh India
57 Nagarjuna Doppalapudi Vizianagaram, Andhra Pradesh India
58 Yogaswi Kalam Nalgonda, Andhra pradesh India
59 Bharat Reddy Naru Prakasam, Andhra Pradesh India
60 Sivaharika Rayudu Vijayawada, Andhra Pradesh India
61 Girish Babu Neelakantan Tirupati, Andhra Pradesh India
62 Vinnakota Vineelkiran Guntur, Andhra Pradesh India
63 Kanumuri Vamsi Priyanka Vijayawada, Andhra Pradesh India
64 Edwin Chandra Kumar R Trichirappalli, Tamil Nadu India
65 Srujana Mothkoor Nizamabad, Andhra Pradesh India
66 Md Eftekhar Guwahati, Assam India
67 Sailaja Duddumpudi Samalkot, Andhra Pradesh India
68 Purbasha Barman Kolkata, West Bengal India
69 Piyush Jamdade Nanded, Maharashtra India
70 Ajeenckya P Chavaan Pune, Maharashtra India
71 Sharon Aylmer Lamare Rymbai Jowai, Meghalaya India
72 Halmi Ialambeitlang Rymbai Kharpran Shillong, Meghalaya India
73 Jason Lyngdoh Shillong, Meghalaya India
74 Anaz Mohammed Nazar Kollam, Kerala India
75 Mohammed Jidhin Kodiveedu Noushad Kollam, Kerala India
76 Elizabeth Roy Ankitha Trivandrum, Kerala India
77 Arsha Asok Trivandrum, Kerala India
78 Suresh Yerramsetti Angara, Andhra Pradesh India
79 Swarna Kumari Bathini Karimnagar, Andhra Pradesh India
80 Akanksha Singh Raibarelly, Uttar Pradesh India
81 Sirisha Bollineni Prakasam, Andhra Pradesh India
82 Jhanani Sundara Vadivel Trichirappalli, Tamil Nadu India
83 Abelasha Murugavelu Trichy, Tamil Nadu India
84 Jayashree Srinivasan Trichirappalli, Tamil Nadu India
85 Siva Adapa East Godavari, Andhra Pradesh India
86 Shilpa Sundaraj Trichy, Tamil Nadu India
87 Sridhar Arumugarm Pudukkottai, Tamil Nadu India
88 Gaurav Movalia Gondal, Gujarat India
89 Merine Jerome Thyvelikkakom Palakkad, Kerala India
90 Vaishna Shankar Moollyattil Valanchery, Kerala India
91 Soheb Iqbalbhai Mahida Juntgadh, Gujarat India
92 Kavitha Bharathamani Trichy, Tamil Nadu India
93 Vijeya Chandhar D Trichirappalli, Tamil Nadu India
94 Dheeraj Chinnam Gudiwada, Andhra Pradesh India
95 Devratsinh Parmar Panchmahal, Gujarat India
96 Shubhadeep De Kolkata, West Bengal India
97 Chandan Kumar Araria, Bihar India
98 Feba Mariam Mathew Kottayam, Kerala India

SL Name City, State Nationality
1 Sivarasmy Parameswaran Sarasamma Thiruvananthapuram, Kerala India
2 Debabrata Roy Kolkata, West Bengal India
3 Shri Prasanth Bhaskaran Trichy, Tamil Nadu India
4 Visag Vijay Kumar Palakkad, Kerala India
5 Monalisa Roy Kalyani, West Bengal India
6 Harsh Sethia Kolkata, West Bengal India
7 Ropfuleno Peseyie Kohima, Nagaland India
8 Anupam Kumar Bhagalpur, Bihar India
9 John Basumatary Kokrajhar, Assam India
10 Goutham Palthya Nizamabad, Andhra Pradesh India
11 Aparajita Sadhya Kolkata, West Bengal India
12 Amrutha Lakshmi Hareendra Swamy Bangalore, Karnataka India
13 Sangeetha Soloman Kunnicode, Kerala India
14 Krishna Kalapurathattel Vikramabhanu Chethicode, Kerala India
15 Varun Raj P.Z Trichur, Kerala India
16 Susan George Wayanad, Kerala India
17 Anusree Arjunankutty Beenakumari Kollam, Kerala India
18 Saralin Kharkrang Shillong, Meghalaya India
19 Abilities Beryl Mawlieh Shillong, Meghalaya India
20 Nichwa Leuwekhoek Suja Nongtdu Shillong, Meghalaya India
21 Heirtami Replease Shylla Jowai, Meghalaya India
22 Oonno Jamir Kohima, Nagaland India
23 Jeremaiah Johnson Warbah Shillong, Meghalaya India
24 Tanha Zarin Naaz Kolkatta, West Bengal India
25 Abhinav Kumar Rasraj Sasaram, Bihar India
26 Pallavi Sinha Patna, Bihar India
27 Aravind Kumar Keshri Bokara, Jharkhand India
28 Raushan Kumar Yadav Saharsa, Bihar India
29 Ranjan Sumit Patna, Bihar India
30 Akarshit Gupta Gorakpur, Uttar Pradesh India
31 Ashish Kumar Gupta Dumariya Ganj, Uttar Pradesh India
32 Faiz Ahamad Mahrajganj, Uttar Pradesh India
33 Ankur Singh Faizabad, Uttar Pradesh India
34 Atanu Sahoo Midnapur, West Bengal India
35 Narveer Singh Narvaul, Haryana India

SL Name City, State Nationality
1 Gourab Chakraborty Kolkata, West Bengal India
2 Sooraj Suresh Sheela Trivandrum, Kerala India
3 Arghya Guha Thakurta Kolkata, West Bengal India
4 Kerdalin Nongbri Shillong, Meghalaya India
5 Superfine Synnah Shillong, Meghalaya India
6 Okiran Donee Paslein Jowai, Meghalaya India
7 Stephen Arun Francis Xavier Pudukkottai, Tamil Nadu India
8 Ibanlumlanglin Dkhar Shillong, Meghalaya India
9 Fellisha Marwein Shillong, Meghalaya India
10 Deni Phrangsngi Pala Shillong, Meghalaya India
11 Taraknath Jana Kakdwip, West Bengal India
12 Dolcy Makri Nongpoh, Meghalaya India
13 Basima Beegam Pannikkoden Malappuram, Kerala India
14 Sounak Ghosh Kolkata, West Bengal India
15 Nayoung Kang Kolkata, West Bengal India
16 Rohitashwa Kumar Patna, Bihar India
17 Hasibur Zaman Haque Burdwan, West Bengal India
18 Umang Dev Sitapur, Uttar Pradesh India
19 Raj Khunggur Narzary Bongaigaon, Assam India
20 Blessina Nissi Thangaraj Dindigul, Tamil Nadu India
21 Tahito Kiyeto Vishepu Dimapur, Nagaland India
22 Vishnu Mohanan Pillai Kollam, Kerala India
23 Anoop Sivakumar Kollam, Kerala India
24 Vineet Surendra Singh Barabanki, Uttar Pradesh India
25 Vinod Devarapalli Guntur, Andhra Pradesh India
26 Shanborlang Kharbani Shillong, Meghalaya India
27 Ridahun Buam Shillong, Meghalaya India
28 Manasa Gaddikoppula Vijayawada, Andhra Pradesh India
29 Siva Prasad Arja Krishna Dist., Andhra Pradesh India
30 Eswar Kumar Bolisetti Vijayawada, Andhra Pradesh India
31 Himaja Uppuluru Chanavaram, Andhra Pradesh India
32 Utkarsh Yadav Bachhrawan , Uttar Pradesh India
33 Dheerendra Pathak Dist. Basti, Uttar Pradesh India
34 Mhalezolie Shuya Kohima, Nagaland India
35 Sri Anjali Devi Nithyanantham Thanjavur, Tamil Nadu India
36 Kashif Agaz Moradabad, Uttar Pradesh India
37 Anupam Dhar Kolkata, West Bengal India
38 Shradha Goswami Kolkata, West Bengal India
39 Temjenkaba Raphael Longkumer Dimapur, Nagaland India
40 Dahok Manroi Rumnong Shillong, Meghalaya India
41 Mritunjai Pathak Gonda, Uttar Pradesh India
42 Rio Mohapatra Dimapur, Nagaland India
43 Raj Kamal Rabidas Jamshedpur, Jharkhand India
44 Nellie Vida Marbaniang Shillong, Meghalaya India
45 Sayeef Mohammad Kolkata, West Bengal India
46 Pooja Pandey Lucknow, Uttar Pradesh India
47 Anwaruddin Siddharth Nagar, Uttar Pradesh India
48 Ismail Mohammad Vijayawada, Andhra Pradesh India
49 Suresh Battula Vijayawada, Andhra Pradesh India
50 Petersen Thomas Trivandrum, Kerala India
51 Shashank Verma Faizabad, Uttar Pradesh India
52 Krishna Kanth Konuru GUNTUR, Andhra Pradesh India
53 Pamela Christabel Bernard Trivandrum, Kerala India
54 Avinash Kumar Singh Sultanpur, Uttar Pradesh India
55 Sadhana Vishwakarma Gorakhpur, Uttar Pradesh India
56 Vasanthi Goli Krishna dist, Andhra Pradesh India
57 Sekh Ajijur Rahaman Kolkata, West Bengal India
58 Sucharitha Badupula Nolgonda Dist., Andhra Pradesh India
59 Shankar Motamarri GUNTUR, Andhra Pradesh India
60 Venkata Naga Karthik Duggirala Hyderabad, Andhra Pradesh India
61 Suhail Mohammad Lalitpur, Uttar Pradesh India
62 Vaibhav Chaturvedi Barabanki, Uttar Pradesh India
63 Suparna Sadhukhan Kolkata, West Bengal India
64 Purnava Das Kolkata, West Bengal India
65 Kitbok Jerry Majaw Shillong, Meghalaya India
66 Metinsan Dailiam Newmai Kohima, Nagaland India
67 Nutan Saha Kolkata, West Bengal India
68 Ragavi Rajarethinam Thanjavur, Tamil Nadu India
69 Veenam Arya Gaungzhou, Gaungdong India

SL Name City, State Nationality
1 Gourab Chakraborty Kolkata, West Bengal India
2 Sooraj Suresh Sheela Trivandrum, Kerala India
3 Arghya Guha Thakurta Kolkata, West Bengal India
4 Kerdalin Nongbri Shillong, Meghalaya India
5 Superfine Synnah Shillong, Meghalaya India
6 Okiran Donee Paslein Jowai, Meghalaya India
7 Stephen Arun Francis Xavier Pudukkottai, Tamil Nadu India
8 Ibanlumlanglin Dkhar Shillong, Meghalaya India
9 Fellisha Marwein Shillong, Meghalaya India
10 Deni Phrangsngi Pala Shillong, Meghalaya India
11 Taraknath Jana Kakdwip, West Bengal India
12 Dolcy Makri Nongpoh, Meghalaya India
13 Basima Beegam Pannikkoden Malappuram, Kerala India
14 Sounak Ghosh Kolkata, West Bengal India
15 Nayoung Kang Kolkata, West Bengal India
16 Rohitashwa Kumar Patna, Bihar India
17 Hasibur Zaman Haque Burdwan, West Bengal India
18 Umang Dev Sitapur, Uttar Pradesh India
19 Raj Khunggur Narzary Bongaigaon, Assam India
20 Blessina Nissi Thangaraj Dindigul, Tamil Nadu India
21 Tahito Kiyeto Vishepu Dimapur, Nagaland India
22 Vishnu Mohanan Pillai Kollam, Kerala India
23 Anoop Sivakumar Kollam, Kerala India
24 Vineet Surendra Singh Barabanki, Uttar Pradesh India
25 Vinod Devarapalli Guntur, Andhra Pradesh India
26 Shanborlang Kharbani Shillong, Meghalaya India
27 Ridahun Buam Shillong, Meghalaya India
28 Manasa Gaddikoppula Vijayawada, Andhra Pradesh India
29 Siva Prasad Arja Krishna Dist., Andhra Pradesh India
30 Eswar Kumar Bolisetti Vijayawada, Andhra Pradesh India
31 Himaja Uppuluru Chanavaram, Andhra Pradesh India
32 Utkarsh Yadav Bachhrawan , Uttar Pradesh India
33 Dheerendra Pathak Dist. Basti, Uttar Pradesh India
34 Mhalezolie Shuya Kohima, Nagaland India
35 Sri Anjali Devi Nithyanantham Thanjavur, Tamil Nadu India
36 Kashif Agaz Moradabad, Uttar Pradesh India
37 Anupam Dhar Kolkata, West Bengal India
38 Shradha Goswami Kolkata, West Bengal India
39 Temjenkaba Raphael Longkumer Dimapur, Nagaland India
40 Dahok Manroi Rumnong Shillong, Meghalaya India
41 Mritunjai Pathak Gonda, Uttar Pradesh India
42 Rio Mohapatra Dimapur, Nagaland India
43 Raj Kamal Rabidas Jamshedpur, Jharkhand India
44 Nellie Vida Marbaniang Shillong, Meghalaya India
45 Sayeef Mohammad Kolkata, West Bengal India
46 Pooja Pandey Lucknow, Uttar Pradesh India
47 Anwaruddin Siddharth Nagar, Uttar Pradesh India
48 Ismail Mohammad Vijayawada, Andhra Pradesh India
49 Suresh Battula Vijayawada, Andhra Pradesh India
50 Petersen Thomas Trivandrum, Kerala India
51 Shashank Verma Faizabad, Uttar Pradesh India
52 Krishna Kanth Konuru GUNTUR, Andhra Pradesh India
53 Pamela Christabel Bernard Trivandrum, Kerala India
54 Avinash Kumar Singh Sultanpur, Uttar Pradesh India
55 Sadhana Vishwakarma Gorakhpur, Uttar Pradesh India
56 Vasanthi Goli Krishna dist, Andhra Pradesh India
57 Sekh Ajijur Rahaman Kolkata, West Bengal India
58 Sucharitha Badupula Nolgonda Dist., Andhra Pradesh India
59 Shankar Motamarri GUNTUR, Andhra Pradesh India
60 Venkata Naga Karthik Duggirala Hyderabad, Andhra Pradesh India
61 Suhail Mohammad Lalitpur, Uttar Pradesh India
62 Vaibhav Chaturvedi Barabanki, Uttar Pradesh India
63 Suparna Sadhukhan Kolkata, West Bengal India
64 Purnava Das Kolkata, West Bengal India
65 Kitbok Jerry Majaw Shillong, Meghalaya India
66 Metinsan Dailiam Newmai Kohima, Nagaland India
67 Nutan Saha Kolkata, West Bengal India
68 Ragavi Rajarethinam Thanjavur, Tamil Nadu India
69 Veenam Arya Gaungzhou, Gaungdong India

SL Name City, State Nationality
1 Akash Kushwaha Kanpur, Uttar Pradesh India
2 Divya Prasad Palwal, Haryana India
3 Rudro Banerjee Durgapur, West Bengal India
4 Snigdhangshu Datta Burdwan, West Bengal India
5 Krishnendu Kumar Nayak Dist. Kendrapara, Odisha India
6 Rangeet Bagchi Kolkata, West Bengal India
7 Alexandra Lucille Rymbai Shillong, Meghalaya India
8 Aspa Mourya Bhopal, Madhya Pradesh India
9 Mantoo Kumar Sharma Deoria, Uttar Pradesh India
10 Prateek Choudhary Bijnor, Uttar Pradesh India
11 Vigneshwaran Prabakaran Pudukkotai, Tamil Nadu India
12 Sethubathi Karnan Perambalur, Tamil Nadu India
13 Chithambaram Chandrasekaran Perambalur, Tamil Nadu India
14 Mano Kanthappa Trichy, Tamil Nadu India
15 Ebunmiky Lyngdoh Shillong, Meghalaya India
16 Carefirmly Klein Nongpoh, Meghalaya India
17 Susie Miranda Bamon Jowai, Meghalaya India
18 Abinaya Gunaseelan Nagapattinam, Tamil Nadu India
19 Senthil Kumar Subramanian Pudukkottai, Tamil Nadu India
20 Azarudeen Abdul Rahman Pudukkottai, Tamil Nadu India
21 Mohammad Irfan Ahmad Shahjahanpur, Uttar Pradesh India
22 Vikrambhai Harsengabhai Chauhan Banaskata, Gujarat India
23 Kiran Kumar Ganpatlal Joshi Banaskata, Gujarat India
24 Rutulkumar Bhaskarbhai Panchal Bharuch, Gujarat India
25 Farhana Farveen Alil Rahuman Nagappattinam, Tamil Nadu India
26 Noorul Ameen Umar Farook Perambalur, Tamil Nadu India
27 Ripunjay Pathak Gonda, Uttar Pradesh India
28 Shiwani Sharma Ghaziabad, Uttar Pradesh India
29 Prabhuram Khemajibhai Vaghela Bhabhar, Gujarat India
30 Antra Burman Kolkata, West Bengal India
31 Aman Kumar Begusarai, Bihar India
32 Avinash Kumar Begusarai, Bihar India
33 Kikavi Hevikhe Ghushepu Dimapur, Nagaland India
34 Hile Chiesotsu Kohima, Nagaland India
35 Wanridashisha Wahlang Shillong, Meghalaya India
36 Lumlang Pyrbot Jowai, Meghalaya India
37 Jugal Deka Guwahati, Assam India
38 Chinnaraj Govindarasu Thanjavur, Tamil Nadu India
39 Abhaya Pratap Shahi Kushinagar, Uttar Pradesh India
40 Sujay Mandal Kolkata, West Bengal India
41 Parth Asthana Lucknow, Uttar Pradesh India
42 Sisinti Subham Kumar Patra Gobara, Odisha India
43 Pratasmruti Samantaray Balasore, Odisha India
44 Sudarsan Mahanta Keonjhar, Odisha India
45 lalrimawii Fanai Aizawl, Mizoram India
46 Dorothy Kumar Guwahati, Assam India
47 Sai Sandeep Reddy Gaddam Giddalur, Andhra Pradesh India
48 Deepanka Kalita Mangaldai, Assam India
49 Charan Dilip Chandidan Radhanpur, Gujarat India
50 Shaaron Satish Sona Korba, Chhattisgarh India
51 Khushi Singh Ballia, Uttar Pradesh India
52 Shashank Bajpai Bareilly, Uttar Pradesh India
53 Simantini Ghosh Kolkata, West Bengal India
54 Aibashisha Thabah Nongstoin, Meghalaya India
55 Handakani Kynjin Shillong, Meghalaya India
56 Ayushee Prakash Lucknow, Uttar Pradesh India
57 Seenu Ayyakkannu Pudukkottai, Tamil Nadu India
58 Rahul Kanaujia Kannauj, Uttar Pradesh India
59 Teh Shin Chou Siliguri, West Bengal India
60 Devendra Prasad Lucknow, Uttar Pradesh India
61 Megha Dey Kolkata, West Bengal India
62 Bidisha Mahanta Guwahati, Assam India
63 Ahovi Ovika Zhimomi Dimapur, Nagaland India
64 Kiyekali Zunheboto, Nagaland India
65 Amit Kumar Pandey Basti, Uttar Pradesh India
66 Seema Gogoi Duliajan, Assam India
67 Yooki Bareh Shillong, Meghalaya India
68 Bharath Kumar Mandal Nagaraju Kuppam, Andhra Pradesh India
69 Amrit Singh Ludhiana, Punjab India
70 Nikhil Rai New Delhi, New Delhi India
71 Armaan Juneja Jalalabad West, Punjab India
72 Mohammad Gufran Rampur, Uttar Pradesh India
73 Noahyesuraj Cornelius Sivagangai, Tamil Nadu India
74 Deepika Singh Gurgaon, Haryana India
75 Puneeth Gonnabatuhulla Hyderabad, Andhra Pradesh India
76 Monica Das Cuttack, Odisha India
77 Shimpy Verma Mau, Uttar Pradesh India
78 Kavita Gurgaon, Haryana India
79 Antim Gaziabad, Uttar Pradesh India
80 Meraj Ahamad Pratapgarh, Uttar Pradesh India
81 Shubhendr Pratap Singh Lucknow, Uttar Pradesh India
82 Manbhashisha Kharbithai Shillong, Meghalaya India
83 Vignesh Murugesan Chennai, Tamil Nadu India
84 Saquib Jawed Kolkata, West Bengal India
85 Merina Devi Laishram Imphal, Manipur India
86 Joachim Richmond Slong Shillong, Meghalaya India
87 Marionette Kharbangar Shillong, Meghalaya India
88 Ashish Mishra Hardoi, Uttar Pradesh India
89 Sarfaraj Mondal Burdwan, West Bengal India
90 Brijesh Kumar Yadav Sant Kabir Nagar, Uttar Pradesh India
91 Renu Singh Chunar, Uttar Pradesh India
92 Sindhuja Gunasekaran Perambalur, Tamil Nadu India
93 Amit Kumar Pilibhit, Uttar Pradesh India
94 Oiendrila Sarkar Howrah, West Bengal India
95 Kriti Singh Lucknow, Uttar Pradesh India
96 Sabeena Muhammad Sabeer Thrissur, Kerala India
SL Name City, State Nationality
1 Soumita Bagdi Bankura, West Bengal India
2 Deepak Prasad Basti, Uttar Pradesh India
3 Samim Mondal Dist-Murshidabad, West Bengal India
4 Healthycliff Syndor Shillong, Meghalaya India
5 Pandidurai Arunachalam Pudukkotai(Dist), Tamil Nadu India
6 Divyangna Deepak Lucknow, Uttar Pradesh India
7 Prachi Kundu Thane, Maharashtra India
8 Kamal Shukla Lucknow, Uttar Pradesh India
9 Elad Dhar Shillong, Meghalaya India
10 Mouldy Son Ryngkhlem Shillong, Meghalaya India
11 Rahul Roy Kolkata, West Bengal India
12 Akash Kumar Ray Kolkata, West Bengal India
13 Bala Aswanth Kondaveeti Guntur dist, Andhra Pradesh India
14 Yokesh Selvam Krishnagiri(D.T), Tamil Nadu India
15 M.Abdul Nassar Nagapattinam, Tamil Nadu India
16 Sheik Mohamad Saleem C Cuddalore, Tamil Nadu India
17 B.Sam Jerome Puducherry, Puducherry India
18 M.Mohamad Jamil Perambalur, Tamil Nadu India
19 Teenu Constan Alexander Kanyakumari, Tamil Nadu India
20 Ezhilarasan Muthamizh Velamma Pudukkottai, Tamil Nadu India
21 Prakash K.R Pudukkottai, Tamil Nadu India
22 Geethanjale Selvanayagam Pudukkottai, Tamil Nadu India
23 Pooja Ben Tony Ernakulam, Kerala India
24 Aravindraj Arutselvan Chennai, Tamil Nadu India
25 Hafiza Rahaman Port Blair, South, Andaman & Nicobar Island India
26 Harbirendar Singh Gill Ludhiana, Punjab India
27 Nivedha Venketachalam Ramachandran Trichy, Tamil Nadu India
28 Avika Yepthomi Dimapur, Nagaland India
29 Karthika.S.Pillai Idukki, Kerala India
30 Mauli Malakar Kolkata, West Bengal India
31 Nasreen Alam Kolkata, West Bengal India
32 Emeduni Bamon Shillong, Meghalaya India
33 Niranjana A.Raju Puducherry, Puducherry India
34 Debasish Saha Dist-Malda, West Bengal India
35 Sayantani Gayen Basirhat, West Bengal India
36 Saumya Chaurasia Lucknow, Uttar Pradesh India
37 Baljot Bajwa Jalandhar, Punjab India
38 Santosh Kalla Kakinada, Andhra Pradesh India
39 Srikar Bavisetti Kakinada, Andhra Pradesh India
40 Ranu Ghosal Barrackpore, West Bengal India
41 Smarika Bhatt Lucknow, Uttar Pradesh India
42 Rajkumar Madesh Dharmapuri Dist., Tamil Nadu India
43 Sri Ishwarya Mahendran Trichy, Tamil Nadu India
44 Marshal Dkhar Sutnga, Meghalaya India
45 Jugal Joshi Thrissur, Kerala India
46 Nirvin Bali Ambala, Haryana India
47 Ananya Nair Ernakulam, Kerala India
48 Ayan Halder Mathurapur, West Bengal India
49 Sudeep Mandal Jhargram, West Bengal India
50 Anisha Kundu Adra, West Bengal India
51 Rini Sultana PO-Krishnagar,P.S-Kotowali, Dist-Nadia, West Bengal India
52 Nikhil Kumar Kasundra Morvi, Gujarat India
53 Nilesh Kumar Malakiya Morbi, Gujarat India
54 Daarshanika Bangalore, Karnataka India
55 Andrewson David Lyngdoh Shillong, Meghalaya India
56 Jagriti Agrahari Sidharth Nagar, Uttar Pradesh India
57 Vijith.M.G Trivandrum, Kerala India
58 Hafis Nazar Kollam, Kerala India
59 Anderson David Lyngdoh Shillong, Meghalaya India
60 Hina Faizi Lucknow, Uttar Pradesh India
61 Manoj Kumar Routray Paradip, Odisha India
62 Haritha Devi Prabhakaran Geethakumari Thiruvananthapuram, Kerala India
63 Alfred Antony Moyalan Thrissur, Kerala India
64 Ahamed Shahin.A Trivandrum, Kerala India
65 Md Mahtab Alam Kolkata, West Bengal India
66 Mohd Tauhid Chhatrapati Shahuji Maharaj Nagar, Uttar Pradesh India
67 Sareeta Yadav , New Delhi India
68 Chauhan Kuldip Sinhji Sidhrajsinhji Banaskantha, Gujarat India
69 Ansh Sharma Meerat, Uttar Pradesh India
70 Ankit Kumar Seth Jaunpur, Uttar Pradesh India
71 Abdul Kadar Mohamed Jalal Trichy, Tamil Nadu India
72 Monisha Rajendran Trichy, Tamil Nadu India
73 Arun Kasturi Trichy, Tamil Nadu India
74 Dhanraj Mane Kurnool, Andhra Pradesh India
75 Allipilli Lalitha Durga Visakhapatnam, Andhra Pradesh India
76 Md Mehabub Elahi Burdwan, West Bengal India
77 Brijesh Arvindbhai Koshiya Rajkot, Gujarat India
78 Rilaakor Malang Jowai, Meghalaya India
79 Robert John Nongtdu Jaintua Hills, Meghalaya India
80 Udhayanithi Chelliah Trichy, Tamil Nadu India
81 Kinoj Prabhakaran Trichy, Tamil Nadu India
82 Karikalan K Pudukkottai, Tamil Nadu India
83 Mandava Yaswanth Guntur Distt, Andhra Pradesh India
84 Gayatri Suma Swasitha Mudireddy Krishna, Andhra Pradesh India
85 Jaspreet Kaur Walia Lucknow, Uttar Pradesh India
86 Sheetal Attri Palwal, Haryana India
87 Nyana Sangma Tura, Meghalaya India
88 Sofia Anjum Dhampur, Uttar Pradesh India
89 Sumit Kumar Muzaffar Nagar, Uttar Pradesh India
90 Vinit Kumar Muzaffar Nagar, Uttar Pradesh India
91 Venkatesh Nama East Godavari, Andhra Pradesh India
92 Naseem Ahmad Bijnor, Uttar Pradesh India
93 Jayprakash Shalikram Gupta Surat, Gujarat India
94 Arenna Aier Dimapur, Nagaland India
95 Tiamenla Heidi Longkumer Dimapur, Nagaland India
96 Pynkhambor Hiam Kharphuli Shillong, Meghalaya India
97 Susanika Talang Jowai, Meghalaya India
98 Anisha Rani Shillong, Meghalaya India
99 Shaik Aquib Ahmed kadapa, Andhra Pradesh India
100 Mohammed Kamran Bijnor, Uttar Pradesh India
101 Surabhi Srivastava Allahabad, Uttar Pradesh India
102 Tanay Srivastava Allahabad, Uttar Pradesh India
103 Vaghela Bharatsinh Karshanbhai , Gujarat India
104 Surya Prakash P Madurai, Tamil Nadu India
105 Archana Meenakshi Prakash Karath Madurai, Tamil Nadu India
106 Aksa Elizabeth Thomas , Andhra Pradesh India
107 Sabil Dilshad Puthiyaveetil Abdul Karim Thrissur, Kerala India
108 Ambika Paramadayalan Trichy, Tamil Nadu India
109 Ranjitsinh Rathod Vardhaji Tharad, Gujarat India
110 Chandhirasekar Nallamuthu Ariyalur, Tamil Nadu India
111 Kokila Rajan Madurai, Tamil Nadu India
112 Madhanish Kumar Thangappan Pudukkottai, Tamil Nadu India
113 Hemanth Kumar Maddiboina Guntur, Andhra Pradesh India
114 Rupsha Mistri Kolkata, West Bengal India
115 Umadevi Ganta Prakasham, Andhra Pradesh India
116 Rupesh Kumar Sharma Aligarh, Uttar Pradesh India
117 Mohammad Salman Bijnor, Uttar Pradesh India
118 Sourav Chakraborty Kolkata, West Bengal India
119 Mehta Charitarth Pratik Gandhinagar, Gujarat India
120 Sumi Akter Tangail, Dhaka Bangladesh
121 Elaine Jessie Marwein Shillong, Meghalaya India
122 Sukumar Kothuri Warangal, Andhra Pradesh India
123 Teresa Mirja Burdwan, West Bengal India

SL Name City, State Nationality
1 Sabirul Islam Nalhati, West Bengal India
2 Mebakar Nongrum Shillong, Meghalaya India
3 Saranya Agathamudi Visakhapatnam, Andhra Pradesh India
4 Anan Rasheed Karumannil Malapuram, Kerala India
5 Abiyarasan Anjappan Nagappattinam, Tamil Nadu India
6 Vijaya Shanthi Kuppusamy Nallakalathy Kanchipuram, Tamil Nadu India
7 Sujitha Gabu Vishakapatnam, Andhra Pradesh India
8 Jagadeesh Naidu Bora Srikakulam, Andhra Pradesh India
9 Jalpitkumar Bhaskar Bharuch, Gujarat India
10 Muhammed Hisham Musliyar Veettil Tharayil Malappuram DT, Kerala India
11 Ashitha Mohan Trivandrum, Kerala India
12 Shamhoon Zubair Calicut, Kerala India
13 Md Shahid Ali Dist-Murshidabad, West Bengal India
14 Aswin Mohanachandran Nair Kollam, Kerala India
15 Priyanka Bhogala Vijayawada, Andhra Pradesh India
16 Rudransh Guleria Ambala Cantt, Haryana India
17 Prajit Pal Agartala, Tripura India
18 Prasenjit Debnath Agartala, Tripura India
19 Bhawna Gupta Ludhiana, Punjab India
20 Mohamed Riyas Vakiyath Mallapuram, Kerala India
21 Katyayani Kolli Guntur, Andhra Pradesh India
22 Nakul Jayesh Bhuta Albury, NSW,Australia Australia
23 Prashant Awasthi Gandhinagar, Gujarat India
24 Krishna Vasudev Panchal Bharuch, Gujarat India
25 Diwin Joel Mathew Ernakulam, Kerala India
26 Sweta Dey Agartala, Tripura India
27 Utsa Chakraborty Kolkata, West Bengal India
28 Siddhant Mahapatra Lucknow, Uttar Pradesh India
29 Sahithi Sowmya Veepoor M.Nagar, Andhra Pradesh India
30 Bharat Gillella Hyderabad, Andhra Pradesh India
31 Hemasree Shettiar Hubli, Karnataka India
32 Ria Midha Ranchi, Jharkhand India
33 Yogesh Gunvantbhai Sakadasariya Surat, Gujarat India
34 Jennifer Mawlieh Shillong, Meghalaya India
35 Siva Sudhakar Aranthangi, Tamil Nadu India
36 Monica Graeff Suresh Chennai, Tamil Nadu India
37 Shruthi Priyam Ramasamy Chennai, Tamil Nadu India
38 Anusuya Nallaiah Selvarani Pudukkottai, Tamil Nadu India
39 Likita Kottam Shenzhen, China China
40 Ibanrilin Fancon Sweetly Shillong, Meghalaya India
41 Ramya Vuddanda Visakhapatnam, Andhra Pradesh India
42 Shibom Rej Burdwan, West Bengal India
43 Debirupa De Kolkata, West Bengal India
44 Edahunlang Passah Jowai, Meghalaya India
45 Ranga Kumar Yadav Gunta Giddalur, Andhra Pradesh India
46 Bandapalli Sandeep Vijayawada, Andhra Pradesh India
47 Sowjanya Koratla Vijayawada, Andhra Pradesh India
48 Neikholie Koutsu Kohima, Nagaland India
49 Naveen Singh Kashyap Rampur, Uttar Pradesh India
50 Soumyajit Shome Kolkata, West Bengal India
51 Suresh Somisetty Nellore, Andhra Pradesh India
52 Vigneshkumar Viswanathan Kancheepuram, Tamil Nadu India
53 Mehadi Hassan Akhan Diamond Harbour, West Bengal India
54 Vishal Bharatbhai Prajapati Patan, Gujarat India
55 Prodiptha Banerjee Suri, West Bengal India
56 Akshita Ashok Aluva, Kerala India
57 Suhotra Chatterjee Burdwan, West Bengal India
58 Sundarji Balasubramanian Virudhunagar(DT), Tamil Nadu India
59 Naveen Saminathan Thanjavur(DT), Tamil Nadu India
60 Roshini Kumari Andichamy Madurai(DT), Tamil Nadu India
61 Valarmathi Sekar Namakkal, Tamil Nadu India
62 Nandhini Ramakrishnan Idappadi, Tamil Nadu India
63 Gayathirishree Mathiyazhagan Namakkal, Tamil Nadu India
64 Sophia Mani Madurai, Tamil Nadu India
65 Naveen Bharathi Kumaresan Pudukkottai, Tamil Nadu India
66 Nagaveni Palanivelu Trichy, Tamil Nadu India
67 Md Farhad Islam Dist-Murshidabad, West Bengal India
68 Titli Mondal Basirhat, West Bengal India
69 Hareesh Dev Prabhakaran Geethakumari Tiruvananthapuram, Kerala India
70 Saravana Priyan Adaikalam Manaparai, Tamil Nadu India
71 Mario Banshanskem Laloo Jowai, Meghalaya India
72 Erika Bashisha Pyngrope Shillong, Meghalaya India
73 Dhirendra Yadav Gorakhpur, Uttar Pradesh India
74 Ranjana Yadav Gorakhpur, Uttar Pradesh India
75 Amba Gupta Gorakhpur, Uttar Pradesh India
76 Rupkatha Basu Siliguri, West Bengal India
77 Abu Nasar Khan Arambagh, West Bengal India
78 Deepika Rajasekaran Chennai, Tamil Nadu India
79 Swathi Reddy Kaki Vishakapatnam, Andhra Pradesh India
80 Balasubramanian Meyappan Pudukkottai, Tamil Nadu India
81 Tyngshainlang Nongtdu Shillong, Meghalaya India
82 Lamshuwa Mawlong Shillong, Meghalaya India
83 Sarababiang Lyngdoh Nonglait Nongstoin, Meghalaya India
84 Yoobhaki Bamon Shillong, Meghalaya India
85 Anusha Manikandan Nanganallur, Tamil Nadu India
86 Anandhu Rekha Ullas Kollam, Kerala India
87 Ashwathi Harish Kannambarath Kizhakkeveettil Ernakulam, Kerala India
88 Anas Abdul Salam Thrissur, Kerala India
89 Amil Haris Aluva, Kerala India
90 Jolin Lino Jeyaraj Vimala Kanyakumari (DT), Tamil Nadu India
91 Ajith Mano Reginald Appavoo Nagercoil, Tamil Nadu India
92 Satheshkumar Kesavan Perambalur(DT), Tamil Nadu India
93 Kuldeep Pachauri Agra, Uttar Pradesh India
94 Akhil Dudekula Kadapa, Andhra Pradesh India
95 Akhila Panda Vishakapatnam, Andhra Pradesh India
96 Soujanya Konatala Vishakapatnam, Andhra Pradesh India
97 Neenu Babu Ernakulam, Kerala India
98 Seema Khan Shahajahanpur, Uttar Pradesh India
99 Prasanjeet Swain Cuttack, Odisha India
100 Sukchand Shaikh Dist:Nadia, West Bengal India
101 Vishwas Reddy Bandaru Hyderabad, Andhra Pradesh India
102 Sushma Nadimuthu Pudukkottai, Tamil Nadu India
103 Silambarasan Jeyaraman Gowri Perambalur, Tamil Nadu India
104 Poornima Vijayaraghavan Pudukkottai, Tamil Nadu India
105 Priya Singh Chauhan Raebareli, Uttar Pradesh India
106 Aswathy Sunil Kumar Kollam, Kerala India
107 Shivank Singh Shahjahanpur, Uttar Pradesh India
108 Bilnamol Baby Malappuram, Kerala India
109 Mahidhar Reddy Kovvuri Tadepalligudem, Andhra Pradesh India
110 Omkar Dutta Siliguri, West Bengal India
111 Ashlin Rita Thomas Kunnur(Dist), Kerala India
112 Rahul Kumar Maddheshiya Sant Kabir Nagar, Uttar Pradesh India
113 Alvin Restine Thodupuzha, Kerala India
114 Debashis Kumar Roy Kolkata, West Bengal India
115 Surya Chandra Mouli Nelluri Guntur dist, Andhra Pradesh India
116 Prajna Parimita Mishra Bhubaneswar, Odisha India

SL Name City, State Nationality
1 Hari Krishnan Gopalakrishnan Madurai, Tamil Nadu India
2 Arif Mallick Sagardighi, West Bengal India
3 Nanthini Kamatchi Thanjavur, Tamil Nadu India
4 Ramanathan Swaminathan Thanjavur, Tamil Nadu India
5 Vignesh Krishnan Pudukkottai, Tamil Nadu India
6 Roophan Sidaarth Sakthivel Namakkal, Tamil Nadu India
7 Ranjithkanna Suresh Namakkal, Tamil Nadu India
8 Mothilal Selvarajan Pudukkottai, Tamil Nadu India
9 Surya Chinniah Vasanthakumar Thanjavur, Tamil Nadu India
10 Gurulakshmi Balasubramanian Rajapalayam, Tamil Nadu India
11 Swaliya Sridhar Pondicherry, Puducherry India
12 Praveen Arulanthu Pudukkottai, Tamil Nadu India
13 Gideon Kiruba Tirunelveli, Tamil Nadu India
14 Alwin Lawrence Ambrose Pudukkottai, Tamil Nadu India
15 Christal Abisha Nelson Kanyakumari, Tamil Nadu India
16 Vineeth Kumar Rengaraj Theni, Tamil Nadu India
17 Daphne Ann Jacob Secunderabad, Telangana India
18 Shrutisagar Balu Ganeshbabu Madurai, Tamil Nadu India
19 Srirahini Gurunamasivayam Rajapalayam, Tamil Nadu India
20 Kavya Shankar Trivandrum, Kerala India
21 Parvathy Gopinathan Pillai Kollam, Kerala India
22 Vignesh Ganapathi Karur, Tamil Nadu India
23 Panneer Selvam Mayilvaganan Madurai, Tamil Nadu India
24 Sahil Bhardwaj Gurgaon, Haryana India
25 Shashwat Mishra Lucknow, Uttar Pradesh India
26 Anandharaj Subramanian Pudukkottai, Tamil Nadu India
27 Niveditha Chepur Sathyanath Bangalore, Karnataka India
28 Abhinav Gagneja Jalandhar, Punjab India
29 Ankit Roy Dist:North 24 Parganas, West Bengal India
30 Mothilal Ilangovan Pudukkottai, Tamil Nadu India
31 Tamal Das Malakar Jhargram, West Bengal India
32 Jaydip Jana Egra, West Bengal India
33 Mamta Shylla Khliehriat, Meghalaya India
34 Krishanu Das Haldia, West Bengal India
35 Arindam Sahoo , West Bengal India
36 Souvik Datta Haldia, West Bengal India
37 Roja Nayak Rourkela, Odisha India
38 Abishek Manickam Namakkal, Tamil Nadu India
39 Prakirti Gupta New Delhi, New Delhi India
40 Archita Gupta Delhi, Delhi India
41 Gireedharan Valarmathivelvizhi Sundararajan Namakkal, Tamil Nadu India
42 Sidhiq Subair Malappuram, Kerala India
43 Kashish Muktsar, Punjab India
44 Veni Bansal Muktsar, Punjab India
45 Ishita Biswas Delhi, Delhi India
46 Derek Jason Mawlong Shillong, Meghalaya India
47 Nicanor Rapthap Lyngdoh Shillong, Meghalaya India
48 Putul Akter Gaibandha, Dhaka Bangladesh
49 Mohammed Naseeh Malappuram, Kerala India
50 Prashant Hareshbhai Isamalia Surat, Gujarat India
51 Esther Ngurdingpuii Aizawl, Mizoram India
52 Lalruattluanga Sailo Aizawl, Mizoram India
53 Dharaben Rajabhai Ponkiya JamNagar, Gujarat India
54 Mitul Jentibhai Meghani Vadodara, Gujarat India
55 Prekshaben Kalpeshkumar Bhatt Vadodara, Gujarat India
56 Vama Ratilal Patel Himat Nagar, Gujarat India
57 Jinal Dharmeshchandra Prajapati Vadodara, Gujarat India
58 Arthi Selvakumar Perambalur, Tamil Nadu India
59 Brij Bhooshan Palwal, Haryana India
60 Sheik Ansari Syed Jawahar Pudukkottai, Tamil Nadu India
61 Mohanraj Rajendran Pudukkottai, Tamil Nadu India
62 Athul Mohan Kottayam, Kerala India
63 Hakabilious Siangshai Shillong, Meghalaya India
64 Heimonmitre Iongwai Lyngdoh Shillong, Meghalaya India
65 Merciful Lyngdoh Shillong, Meghalaya India
66 Purvashi Ashokbhai Patel Sabarkantha, Gujarat India
67 Ravi Shaileshkumar Patel Idar, Gujarat India
68 Rachana Mahendrakumar Patel Pranjij, Gujarat India
69 Shail Ashokbhai Patel Idar, Gujarat India
70 Shan Manreff Sutnga Jowai, Meghalaya India
71 Siriteja Chinnam Hyderabad, Andhra Pradesh India
72 Adithya Karuppali Calicut, Kerala India
73 Joshwa Kabil Prasanth Samuelraj Batlagundu, Tamil Nadu India

SL Name City, State Nationality
1 Priya Villagae Doda, Punjab India
2 Dhanusha Sakthivel Tiruppur, Tamil Nadu India
3 Ranjith Kalyani Shanmugasundaram Salem Rural, Tamil Nadu India
4 Sridhar Ganesan Salem, Tamil Nadu India
5 Sathish Kumar Anbazhagan Perambalur, Tamil Nadu India
6 Arundhoti Dhar Rhidi Dhaka, Dhaka Bangladesh
7 Pushbakumar Subramani Namakkal (DT), Tamil Nadu India
8 Anandsuriya Ravichandran Karur, Tamil Nadu India
9 Vigneshkumar Sankarapandian Virudhunagar, Tamil Nadu India
10 Adlin Arulraj Kanyakumari, Tamil Nadu India
11 Babisha Selvan Kanyakumari (DT), Tamil Nadu India
12 Akshath Ahamed Alavudheen Dindigul, Tamil Nadu India
13 Kirubaharan Periasamy Namakkal, Tamil Nadu India
14 Dineshkumar Lakshmanan Perambalur, Tamil Nadu India
15 Rengaraj Srirangan Perambalur, Tamil Nadu India
16 Jeyaziz Jeya Raj Vimala Kanyakumari, Tamil Nadu India
17 Shahin Akhtar Raiganj, West Bengal India
18 Chengizkanth Lazar Felzita Kanyakumari, Tamil Nadu India
19 Suvedeni Anbalagan Santhi Trichy, Tamil Nadu India
20 Disha Dineshbhai Patel Himatnagar, Gujarat India
21 Thirumala Prasad Gonaboyina Prakasam (District), Andhra Pradesh India
22 Vedanth Chaitanya Tudimilla Hyderbad, Telangana India
23 Sadia Zaman Badhon Barisal, Dhaka Bangladesh
24 Tanjila Fatima Nowrin Ajampur, Dhaka Bangladesh
25 Annada Ananth New Delhi, Delhi India
26 Sourav Pal Kolkata, West Bengal India
27 Rohith Kaladharan Pillai Sugatha Kumari Kollam, Kerala India
28 Subash Murugesan Chennai, Tamil Nadu India
29 Anandasaravanan Ayyanar Virudhu Nagar, Tamil Nadu India
30 Balamurali Anbuoli Cuddalore, Tamil Nadu India
31 Abhishek Singh Kolkata, West Bengal India
32 Grace Merry Garod Shillong, Meghalaya India
33 Chintan Paresh Banugariya Jamnagar, Gujarat India
34 Awnish Kumar Singh Ramgarh, Jharkhand India
35 Joan Ozias Lema , Tanzania Tanzania
36 Lawanshan Isaac Benjamin Kharbudon Shillong, Meghalaya India
37 Sai Prabhath Rao Dugyala Warangal, Telangana India
38 Merlyn Joseph Gurupatham Mumbai, Maharashtra India
39 Mukta Sharma Ghazibad, Uttar Pradesh India
40 Hajira Thaha Trivandrum, Kerala India
41 Alex George Eranakulam, Kerala India
42 Mallika Dewan Gurgaon, Haryana India
43 John Micheal Marwein Shillong, Meghalaya India
44 Judy Gloriya John Kennedy Madurai, Tamil Nadu India
45 Prakhar Singh Lucknow, Uttar Pradesh India
46 Rahul Narasimhan Lakshmi Narasimhan Kanchipuram, Tamil Nadu India
47 Mantredaka Lyngdoh Iongwai West Jaintia Hills, Meghalaya India
48 Varsha Ramachandran Perinad, Kerala India
49 Haritha Anand Pathanamthitta, Kerala India
50 Fiza Fatima Khan Kolkata, West Bengal India
51 Ashutosh Pradhan Ganjam, Odisha India
52 Sneha Jose Manjaly Thrissur, Kerala India
53 Alljin Sanjoe Premsingh Inbaraj Tirunelveli City, Tamil Nadu India
54 Harikrishnan Thrissur, Kerala India
55 Vijeta Singh Sikar, Rajasthan India
56 Yash Girishbhai Ukani UNA, Junagadh, Gujarat India
57 Ravi Jayraj Lukka UNA, Junagadh, Gujarat India
58 Saumya Bawa Mumbai, Maharashtra India
59 Mufeed Abdul Muthaleef Kollam, Kerala India
60 Varsha Rao Korba, Chhattisgarh India
61 Vatan Mahendragarh, Haryana India
62 Ashish Mahendergarh, Haryana India
63 Perem Purushothaman Delhi, Delhi India
64 Arpita Sahu Rourkela, Odisha India
65 Akshay Kumar Samyal Pathankot, Punjab India
66 Karan Pinkeshbahai Shah Bharuch, Gujarat India
67 Rajeev Kumar Bhotra Berhampur, Odisha India
68 Sameer Ranjan Rath Berhampur, Odisha India
69 Sahil Mahendra Panchkula, Haryana India
70 Wajahat Ali Raza Kolkata, West Bengal India
71 Samjukta Chakraborty Kolkata, West Bengal India
72 Arushi Aggarwal Delhi, Delhi India
73 Vignesh Saravanan Kanchipuram, Tamilnadu India
74 Sudinshah Subair Allepy, Kerala India
75 Deepakumaran Periasamy Namakkal, Tamil Nadu India
76 Munne Akter Gaibandha, Dhaka Bangladesh
77 Tharani Rajendran Chennai, Tamil Nadu India

SL Name City, State Nationality
1 Saphiyonca Kharduit Shillong, Meghalaya India
2 Sajal Chauhan Agra, Uttar Pradesh India
3 Alan Binu Koshy Kollam, Kerala India
4 Gopi Krishna Paulraj Virudhunagar (Dt), Tamil Nadu India
5 Santhosh Vairamuthu Virudhunagar (Dt), Tamil Nadu India
6 Allwin Vincent Vincent Kanyakumari, Tamil Nadu India
7 Sugandha Prakash Sitapur, Uttar Pradesh India
8 Ramesh Kumar Arangulavan Pudukkottai, Tamil Nadu India
9 Abish Kumar Nelson Kanyakumari, Tamil Nadu India
10 Pragadeeswar Kumar Puducherry, Tamil Nadu India
11 Deepakraja Pandiaraj Virudhunagar(DT), Tamil Nadu India
12 Md Anayet Hossain , Dhaka Bangladesh
13 Monilal Sonjoy Sutradhar , Dhaka Bangladesh
14 Harun Al Rashid , Dhaka Bangladesh
15 Reshma Akter Mirpur, Dhaka Bangladesh
16 Sam Jerlin Antony Samy Thanjavur, Tamil Nadu India
17 Bettienah Amalraj Turin Martina Trichy Urban, Tamil Nadu India
18 Nareshkumar Senthilkumar Namakkal, Tamil Nadu India
19 Pherbak Kharmawphlang Nohwir Shillong, Meghalaya India
20 Mayuram Sarmah Nagaon, Assam India
21 Monica Saravanan Trichy Urban, Tamil Nadu India
22 Beulin Paulas Latha Kanyakumari, Tamil Nadu India
23 Poumia Murugesan Idukki, Kerala India
24 Amalu Shaji Idukki, Kerala India
25 Arpit Dwivedi Raebareli, Uttar Pradesh India
26 Dhinakaran Muniyappan Salem, Tamil Nadu India
27 Harikrishnan Pathickal Ernakulam, Kerala India
28 Vignesh Selvakumar Perambalur, Tamil Nadu India
29 Bruz Daniel Mannarkkad, Kerala India
30 Shreya Anil Chauhan Gandhinagar, Gujarat India
31 Venkata Rama Praharsha Kunapuli Hyderabad, Telangana India
32 Arssh Kantt Sehgal Delhi, Delhi India
33 Prexa Rajnikant Shroff Gandhinagar, Gujarat India
34 Prithika Gopalasamy Thuthukudi, Tamil Nadu India
35 Vikram Singh Pathankot, Punjab India
36 Ashutosh Singh Raebareli, Uttar Pradesh India
37 Ahmed Waseem Bin Salam Pulikkal, Kerala India
38 Amartya Samanta Kolkata, West Bengal India
39 Bratati Ghosh Kolkata, West Bengal India
40 Abhjeet Dixit Lucknow, Uttar Pradesh India
41 Aakash Vir Singh Bareilly, Uttar Pradesh India
42 Suresh Kumar Anaintha Perumal Thoothukudi, Tamil Nadu India
43 Easter Tlang Shillong, Meghalaya India
44 Nusrat Yasmin , Dhaka Bangladesh
45 Syed Talila Shamsee , Dhaka Bangladesh
46 Sarath Raj Malapuram (Dist), Kerala India
47 Fatema Tuz Zahora Magura, Dhaka Bangladesh
48 Kelly Ann Syiemlieh Shillong, Meghalaya India
49 Monirul Hoque Islam Comilla, Bangladesh Bangladesh
50 Atiq Hasan Depu , Bangladesh Bangladesh
51 Shaikat Roy , Bangladesh Bangladesh
52 Abdullah Al Mamun , Bangladesh Bangladesh
53 Antara Adiba Tanha , Bangladesh Bangladesh
54 Hemayetulla Akash , Bangladesh Bangladesh
55 Geeti Ara Mim , Bangladesh Bangladesh
56 Ibanrinam Mawroh Shillong, Meghalaya India
57 Asfia Tanzin Gandaria, Dhaka Bangladesh
58 Said Ahmed Isse SOMALIA, SOMALIA Somali
59 Mohammad Faizur Rahman , Dhaka Bangladesh
60 Ahmad Bin Ferdoush , Dhaka Bangladesh
61 Saifun Naher Madaripur, Dhaka Bangladesh
62 Zeal Bhavneshbhai Patel Himatnagar, Gujarat India
63 Utkarsh Maurya Hardoi, Uttar Pradesh India
64 Ayan Mohamed Ahmed Absuge Kenya
65 Md Fakrul Islam Comilla, Bangladesh Bangladesh
66 Shamonti Das sharma Chittagong, Dhaka Bangladesh
67 Pooja Basu Dhanmondi, Dhaka Bangladesh
68 Chaitanya Krishna Takkellapati Nellore (Dist), Andhra Pradesh India
69 Olinilavan Elanchezhiyan Chidambaram, Tamil Nadu India
70 Deba Prasad Banik Agartala, Tripura India
71 Anirudh Raja Lucknow, Uttar Pradesh India
72 Sachin Kamboj Fazilka [DT], Punjab India
73 Ramasamy Subramanian Chidambaram, Tamil Nadu India
74 Lokeshwaran Jothy Chidambaram, Tamil Nadu India
75 Elankathir Valarmathi Shanmugam Pudukkottai, Tamil Nadu India
76 Rajpraveen Chelliah Sivagangai [DT], Tamil Nadu India
77 Vigneshwar Barathiyar Pudukkottai, Tamil Nadu India

SL Name City, State Nationality
1 Mathan Raj Mani Raj Pudukkottai, Tamil Nadu India
2 Jashima Begam Mohamed Ali Jinnah Perambalur, Tamil Nadu India
3 Gurugnaneshwaran Packiam Virudhunagar, Tamil Nadu India
4 Vairavan Thanjavur (Di), Tamil Nadu India
5 Naveenkumar Perumal Raju Virudhunagar, Tamil Nadu India
6 Rosary Glady Ethal Kanniyakumar (Dt), Tamil Nadu India
7 Mathan Babu Balasubramaniyan Perambalur, Tamil Nadu India
8 Jino John Raj John kanyakumari, Tamil Nadu India
9 Ipsheta Neogy Zirakpur, Punjab India
10 Vedant Sharma Delhi, Delhi India
11 Anubhav Mishra Hardoi, Uttar Pradesh India
12 Damini Jigyasu Lucknow, Uttar Pradesh India
13 Mibi Padua Antony Raj Tirunelveli, Tamil Nadu India
14 Saesha Rawat Lucknow, Uttar Pradesh India
15 Habeebu Rahman Kozhikode, Kerala India
16 Jeyasurya Jeyakumar Virudhunagar, Tamil Nadu India
17 Jincy Sanantha Raj Kanniyakumari (Dt), Tamil Nadu India
18 Dharmesh Sethu Prakasam Thanjavur (Di), Tamil Nadu India
19 Veena Mony Kanniakumari, Tamil Nadu India
20 Nitya Mishra K M Siddharthnagar, Uttar Pradesh India
21 Prince Kumar Mishra Siddharthnagar, Uttar Pradesh India
22 Adil Alam Hasanpur, Uttar Pradesh India
23 Karen Michelle Diengdoh Shillong, Meghalaya India
24 Ahammad Azhar Nizar Kottayam, Kerala India
25 Tanushree Majumder Siliguri, West Bengal India
26 Nedabiah Sarah Warbah Shillong, Meghalaya India
27 Daniel Joseph Vadaparampil Ernakulam, Kerala India
28 Sandra Sebastian Kollam, Kerala India
29 Rachael Jareen Lyngdoh Ranee Shillong, Meghalaya India
30 Bertlemy Bamon Shilong, Meghalaya India
31 Reuel Elnathan Kharlyndoh Nongstoin, Meghalaya India
32 Neecheal Marbaniang Shillong, Meghalaya India
33 MD Sharfaraz Khan Kolkata, West Bengal India
34 Chukhami Debbarma Shillong, Meghalaya India
35 Ahmed Hossain Mirpur, Dhaka Bangladesh
36 Md Nur Habib Rangpur, Rangpur Bangladesh
37 Pratul Krishna Sarker Partho Sherpur, Bogra Bangladesh
38 Anis Uz Zaman Bin Ferdous Moon Rampura, Dhaka Bangladesh
39 MD Jahidul Islam Narayanganj, Dhaka Bangladesh
40 Md Rasel Islam Noakhali, Noakhali Bangladesh
41 Tasneem Tabassum Dhaka, Dhaka Bangladesh
42 Munira Tabassum Mohammadpur, Dhaka Bangladesh
43 MD Al Amin Chowdhury Kotwali, Comilla Bangladesh
44 Anas Rahman Tangail, Dhaka Bangladesh
45 Fuad Hassan Sylhet, Dhaka Bangladesh
46 Sajib Shil Khulna, Dhaka Bangladesh
47 Atia Ibnath Chowdhury Rajshahi, Dhaka Bangladesh
48 Md Mostafa Rashid Dhaka, Dhaka Bangladesh
49 Altaf Hossain Sojun Dhaka, Dhaka Bangladesh
50 Md Maeen Hasan Khan Shariatpur, Dhaka Bangladesh
51 Afroza Hossain Nishi Vatara, Dhaka Bangladesh
52 Saffat Jahan Hazaribagh, Dhaka Bangladesh
53 Mashum Mulla Faridpur, Dhaka Bangladesh
54 Mahendra Swaroop Yadav Gonda, Uttar Pradesh India
55 Faheem Shan Edaloli Malappuram, Kerala India
56 Md Titu Ahmed Dhaka, Dhaka Bangladesh
57 Jayeda Akter Rima Dhaka, Dhaka Bangladesh
58 MD Mahadi Bin Islam Narayanganj, Dhaka Bangladesh
59 Md Shakil Ahmed Saidi Dhaka, Dhaka Bangladesh
60 Tajrin Samiha Azmi Chittagong, Dhaka Bangladesh
61 Sadia Khanom Swarna Chandpur, Dhaka Bangladesh
62 Prova Hossain Dhaka, Dhaka Bangladesh
63 Prakhar Sethi Lucknow, Uttar pradesh India
64 Md Tanvir Ahmed , Dhaka Bangladesh
65 Sachikant Nayak Berhampur, Odisha India
66 Komal Malik Lucknow, Uttar Pradesh India

SL Name City, State Nationality
1 Asma UL Husna Bogra, Dhaka Bangladesh
2 Md jubayer Rahman shuvo Comilla, Dhaka Bangladesh
3 Mrittika Mondol Narsingdi, Dhaka Bangladesh
4 Samin Yasir Tasin Chittagong, Dhaka Bangladesh
5 Md Shamim Ahamed Brahmanbaria, Dhaka Bangladesh
6 Farhana Faizah Dhaka, Dhaka Bangladesh
7 Sabikunnaher Jothe Narsingdisadar, Dhaka Bangladesh
8 Fatin Bin Yousuf Chandpur, Dhaka Bangladesh
9 Yeasin Arafat Feni, Dhaka Bangladesh
10 Suriya Islam Jhenaidah, Dhaka Bangladesh
11 Sadia Fardows Kushita, Dhaka Bangladesh
12 Mamdouh Chittagong, Dhaka Bangladesh
13 Rohan Nigam New Delhi, New Delhi India
14 Atul Kumar Mishra Basti, Uttar Pradesh India
15 Umme Faiza Mobarrat Chittagong, Dhaka Bangladesh
16 Somendra Agra, Uttar Pradesh India
17 Amar Sahid Berhampur, Odisha India
18 Utkarsh Singh Lucknow, Uttar Pradesh India
19 Rahul Pachanbhai Jadav Surendrangar, Gujarat India
20 Sudipta Barmon Dhaka, Dhaka Bangladesh
21 Raiyan Ahmed Fahim Dhaka, Dhaka Bangladesh
22 Abdul Rahman Ahshab Ernakulam, Kerala India
23 Rakiba Faruk Choity Narsingdi, Dhaka Bangladesh
24 Madhav Sakthivel Karur, Tamil Nadu India
25 Mayrisa Megan Grace Kharshiing Shillong, Meghalaya India
26 Chhaya Gupta Hardoi, Uttar Pradesh India
27 Ridham Jain Sirsa, Haryana India
28 Mukesh Kumar Madhepura, Bihar India
29 Antara Anika Mirpur, Dhaka Bangladesh
30 Md Fardin Rahman Dihan Lalbagh, Dhaka Bangladesh
31 Md Elmanul Abedin Kishoreganj, Dhaka Bangladesh
32 Tajkia Arusa Sandhi Dhaka, Dhaka Bangladesh
33 Mohamed Thowfiq Mohamed Rabeek Thiruvarur, Tamil Nadu India
34 Bibek Basu Thakur Distt-Malda, West Bengal India
35 Sneha Biswas Kolkata, West Bengal India
36 Joseffeen Kylla Ryntong Umsning, Meghalaya India
37 Rudresh Kumar Choubey Lucknow, Uttar Pradesh India
38 Md Sabiruddin Bardhaman, West Bengal India
39 Ankit Mohapatra Rairakhol, Odisha India
40 Mohamed Ali sheik Abdul Khader Thoothukudi, Tamil Nadu India
41 Pankaj Tripathi Balrampur, Uttar Pradesh India
42 Shatakshi Sharma Ghaziabad, Uttar Pradesh India
43 Upasana Sharma Delhi, Delhi India
44 Manisha Roy Darjeeling, West Bengal India
45 Ingrid Hojas Quezon City, NCR Filipino
46 Chekit Prashantkumar Pandya Secunderbad, Telangana India
47 Maria Bridget Edward Nagaraj Edward Tiruchirappalli, Tamil Nadu India
48 Nivethakatambari Arulprakash Tiruppur, Tamil Nadu India
49 Poorani Shanmuganathan Pudukkottai, Tamil Nadu India
50 Sridhar Sekar Namakkal, Tamil Nadu India
51 Raghava Shringi Kota, Rajasthan India
52 Rajvansh Bansal Lucknow, Uttar Pradesh India
53 Akankshya Nayak Sambalpur, Odisha India
54 Ankita Roy Kolkata, West Bengal India
55 Sagar Johri Lucknow, Uttar Pradesh India
56 Sahil Johri Lucknow, Uttar Pradesh India
57 Aishani Kundu Bhubaneshwar, Odisha India
58 Mehedi Hasan Dhaka, Dhaka Bangladesh
59 Saklain Ahmed Barisal, Dhaka Bangladesh
60 Taiyeb Ahmed Aoyon Hazaribagh, Dhaka Bangladesh
61 Rima Akter Cox's Bazar, Dhaka Bangladesh
62 Sifat Islam Mohammadpur, Dhaka Bangladesh
63 Sangeetha Kandan Chennai, Tamil Nadu India

Downloads

Estimate of Expenses for 2021 Batch For International MBBS Program Southern Medical University, P R China

Our Mission Is To Shape Rewarding Careers And We Work
Round-The-Clock To Help Students Achieve Their Dream

Fill This Form Below and Take The First Step Towards Your Dream!
You are applying for above University.It is selected By Default
chat-image